Végrehajthatatlannak nevezte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a kötelező beletelepítési kvótáról szóló döntést csütörtökön brüsszeli sajtótájékoztatóján, arra reagálva, hogy a menekültkvóták elutasítása miatt Magyarország ellen megindított kötelezettségszegési eljárás bírósági szakaszba lép.
A kormány elutasítja az illegális bevándorlást és a kötelező betelepítési kvótákat, és továbbra is harcolni fog a magyar emberek érdekeiért és biztonságáért – hangoztatta a külgazdasági és külügyminiszter a jogállamiság magyarországi helyzetéről rendezett meghallgatáson. Aláhúzta,
nem lehet véletlenszerű az összefüggés Soros György beszéde és a dublini szabályozás reformjáról az EP által elfogadott tárgyalási mandátum között.
Hozzátette: a magyar kormány nem tér ki a vita elől, de az álláspontok a legtöbb kérdésben rendkívül távol esnek egymástól, teljesen mást gondolunk nemzetről, hagyományok tiszteletéről, határvédelemről és biztonságról.
A politikus kérdésre azt mondta: a kormány be fogja mutatni az Európai Bíróság előtt érveit. A végrehajthatatlanság mellett azt is mondta, hogy a kötelező betelepítési kvóta teljesen ellentétes a józan ésszel, ahogyan az európai jogszabályokkal, szerződésekkel is.
A meghallgatáson nem derült ki világosan, mi az az ok, ami miatt Magyarországot egyes uniós intézmények immár 7 éve vegzálják – fogalmazott Szijjártó Péter. Hozzátette, hogy a meghallgatásnak és a jelentésírásnak egy mozgatórugója van: alapvető kérdésben az álláspontok borzasztó távol vannak egymástól.
Az illegális bevándorlást pozitív fejleménynek tekinti a LIBE bizottság, a magyarok pedig nem – tette hozzá, kiemelve, hogy az illegális bevándorlás veszélyes, és lehetőséget ad a terroristáknak, hogy Európába jöjjenek.
Európa biztonságának helyreállítása érdekében lépéseket kellene tenni ahelyett, hogy kipécéznek egy országot, jelen esetben Magyarországot
– mondta Szijjártó Péter.
Kiemelte: semmilyen nyomásgyakorlás hatására nem változtatja meg Magyarország migrációs politikáját.
Azt is mondta, hogy nem hallott egyetlen olyan konkrét kérdést sem, amely képes lett volna megkérdőjelezni a magyarországi demokráciát és jogállamiságot.
Jövő áprilisban mindenkinek meglesz a lehetősége arra, hogy kifejezze véleményét – ez a jog 1991 óta biztosítva volt, és a jövőben is biztosítva lesz – fogalmazott Szijjártó Péter.
Forrás: Ripost