Az akasztói vállalkozó 66 éves volt.
Hatvanhat éves korában meghalt Stadler József. 1951-ben, Akasztótól 6 kilométerre született. A ‘60-as években juhászként dolgozott, majd az évtized végén felcsapott kereskedőnek, toll- és bőrfelvásárlásba kezdett. Innentől egészen a ’90-es évek közepéig karrierje meredeken ívelt felfelé.
Már a rendszerváltás előtti időkben jól ment neki az üzlet, ezért amint Magyarországon is lehetett céget alapítani, azonnal belevágott: 1988-ben egymillió forintos alaptőkével létrehozta a saját bel- és külkereskedelemmel foglalkozó kft.-jét. A 90-es évek elején annyira jól ment neki, hogy 1993-ban már saját kamionflottája volt, cégének belföldi árbevétele pedig elérte az egymilliárd forintot. Nevét az tette igazán ismertté, hogy 3500 fős stadiont épített Akasztón – írja az Index.hu.
Első, és leglátványosabb bukása az volt, amikor 205 millió forint áfát igényelt vissza az adóhivataltól festményvásárlások után. Csakhogy a megszerzett képek közt szerepelt Leonardo da Vinci Utolsó vacsorája is, ami a milánói Santa Maria delle Grazie templom falán található freskó. Az adóhivatal ezután vizsgálódni kezdett, milliárdos adótartozást és különféle számviteli trükközéseket tártak fel. 1995-ben elrendelték cégének felszámolását.Stadlert több mint 9 év letöltendő börtönre ítéltek 1998-ban, végül megismételt eljárás után 4,5 évet és 2 millió forintos pénzbüntetés kapott 2003-ban.
Anyagilag tönkrement, a börtönévek alatt egészségi állapota megromlott. Az első börtönbüntetést – amelynek csak a felét ülte le ténylegesen – 2011-ben újabb követte, a kettő közti, szabadlábon töltött időt a vállalkozó egy saját, elsősorban ruhákat forgalmazó áruház és webáruház menedzselésével töltötte, illetve próbált életet lehelni stadionjába. Nem sokkal később hasnyálmirigy daganatot diagnosztizáltak nála, és azt nyilatkozta, már csak hónapjai vannak hátra, de továbbra is aktív maradt: idén tavasszal visszavásárolta az akasztói stadiont. Folyamatban volt egy büntetőügye is, különös visszaesőként első fokon újabb 5 éves börtönbüntetésre ítélték márciusban, ami ellen fellebbezett.
Szeretlek Magyaroszág