Krisztián a villamoson utazva látta, mennyire problémás a vakoknak az írott szöveget hanggá alakító okostelefon használata, így társaival megalkotott egy sokkal jobb eszközt.

Az egyetemista fiatalok GlovEye nevű találmányának lényege, hogy a látássérültek bármilyen nyomtatott szöveget el tudnak vele olvasni úgy, mintha az Braille-írásként lenne a papíron.

A fejlesztés egy Braille-panellel ellátott kesztyűből és egy alkalmazásból áll, ami valós időben beolvassa a kamera által érzékelt szöveget, és az egyes karaktereket Bluetooth kapcsolaton keresztül továbbítja a kesztyűnek,
amit a felhasználó Braille-karakter formájában érzékel az ujján. A felhasználónak csak fel kell húznia a speciális kesztyűt, és a fejére kell erősítenie mobilját, hogy annak kamerája lássa a szöveget. Ezután végig kell húznia ujját a szövegen, és már olvashat is.

Zseniális magyar találmány látássérülteknek!Fotó: 24

A négy magyar fiatal (Zemkó Boglárka, Fülöp Ádám, Klinkó Krisztián, Zagyva Dániel) találmányával megnyerte a Microsoft diákoknak szóló, nemzetközi innovációs versenyének magyarországi fordulóját, ezzel tovább jutottak a nemzetközi döntőbe, amit Seattle-ben tartanak.

Fotó: Microsoft

Forrás: 24