forrás: M1 Híradó

Újabb politikus lépett ki a Jobbikból a párt irányváltása miatt. Az egyik Pest megyei választókerületi elnök – saját bevallása szerint – azért döntött így, mert a Jobbik „Soros Györgyöt és a mögötte álló üzleti köröket” félti a CEU körül kialakult ügyben, és már megint összefog a „balliberális pártokkal”. Vona Gábor azt mondta, hogy ezek után sem változtat a Jobbik jelenlegi politikáján.

„A Jobbikban betöltött minden pozíciómról lemondok és a mai nappal kilépek a pártból” – így kezdte saját közösségi oldalára írt közleményét a Jobbik pomázi szervezetének vezetője.

Sarkadi Attila azért hagyta ott a Jobbikot, mert – mint fogalmazott – jelenlétével nem legitimálhatta tovább az elvtelen fordulatot. Azt írta: mára a tiszta beszédnek és az értékelvű politizálásnak nyoma sincs a Jobbikban. Azzal pedig, hogy a felsőoktatási törvénnyel kapcsolatban a balliberális pártok mellé álltak, átlépték a rubikont – fogalmazott.

„Féltjük Sorost és a mögötte álló üzleti körök egyetemét, ahol többünk szerint a közép-európai nemzetállamok ellenségeit képzik?” – írta Sarkadi Attila, és hozzátette: a Jobbikban jó ideje nagy a baj, de úgy tűnik, a párt halad tovább az „arcpirítóan demagóg jelmondatok és a zavaros ideológia mentén”.

 Nem ő az egyetlen

A közleményhez Koncz Szilvia, a pomázi képviselőtestület másik jobbikos tagja is hozzászólt. Azt írta: „ez már messze van attól a párttól, ahová beléptünk. Együtt kezdtük, együtt fejezzük be”.

A Jobbik mostani irányvonalát a párt egykori nemzetpolitikai kabinetfőnöke is élesen bírálta. Borbély Zsolt Attila az M1 stábjának beszélt arról, hogy szerinte a Jobbik akkor fordult szembe végképp egykori önmagával, amikor nem támogatta a kötelező betelepítési kvótákról szóló népszavazást.

„Ez már a nemzetárulást simán kimeríti. Egész egyszerűen eddig ilyet csak a magát baloldalnak nevező bűnszövetség követett el” – fogalmazott.

Ráadásul Vona Gábor pártja a baloldal és a globális világhatalom helyi adminisztrációja mellé is beállt, amikor aláírták a felsőoktatási törvénnyel kapcsolatos alkotmánybírósági beadványt. Borbély Zsolt Attila úgy vélte: a mostani elhibázott politika összenőtt Vona Gábor nevével, és az sem kizárt, hogy a pártelnök bukásához vezethet.

Ez a demokrácia ünnepe

A Jobbik elnöke ezzel szemben a demokrácia ünnepének nevezte azt, hogy pártja a felsőoktatási törvény kapcsán csatlakozott a baloldal kezdeményezéséhez. Azt mondta: azért írták alá a beadványt, hogy a többi pártot ne akadályozzák.

„Ha vannak Magyarországon olyan pártok, akik úgy gondolják, hogy ez alkotmányellenes, akkor mi nem fogjuk megakadályozni az Alkotmánybíróságot abban, hogy ezt megvizsgálja. Ennyi történt csupán” – vélte Vona.

Hozzátette: tiszteletben tartja, ha valaki emiatt nem akar többé a Jobbik része lenni, ő azonban semmilyen kilépés hatására nem változtat a mostani irányvonalon.

Volt már tüntetés is

A Jobbik balra tolódását az elmúlt időszakban az egykori szimpatizánsok közül is sokan bírálták: „Együtt a bizonyítottan hazaárulókkal, szánalmas, gerinctelen frakció. Minden egyes rájuk adott szavazat miatt szégyellem magam” – fogalmazott egy kommentelő. „Azt hittük, nincs már lejjebb” – írta másik.

Az év elején az elégedetlen jobbikosok Debrecenben tüntettek, a párt évadnyitóján 25 alapszervezetek nyújtott be petíciót a mostani irányvonal ellen. Közülük azóta többen fel is oszlatták magukat.