A mo­bil­te­le­fon ka­me­rá­já­val ké­szí­tett fotó se­gít­het el­dön­teni, hogy ér­de­mes-e or­vos­hoz for­dul­nunk. Az app­li­ká­ció pon­tos­sá­gát két bőr­gyó­gyá­szati kli­ni­kán is vizs­gál­ták.

A Skin Vision  egy olyan alkalmazás, ami

képes egy mobillal készült fotó alapján elemezni az anyajegyeket, és figyelmezteti a felhasználót, ha orvoshoz kell fordulnia!

Az appot fejlesztő cég 2011-ben alakult Bukarestben, és 2012-ben költözött Hollandiába. A fejlesztés alapja pedig egy matematikai algoritmus, az úgynevezett fraktálgeometria, amivel a természetes szövetek növekedését szimulálják.

A Skin Vision egyedülálló algoritmusa kiszámítja a bőr szöveteinek és sérüléseinek fraktáldimenzióját, és elemzi az érintett szövetek kockázatát. 

A fraktál kifejezés a latin fractus (gyökér) szóból származik, a fraktáldimenzió pedig az egyes jelenségek komplexitását mutatja, és ezen keresztül tükrözi azok „térkitöltő képességét”!

Egy papírlapra rajzolt vonal fraktáldimenziója például egy és kettő között helyezkedik el.

Itt egy újabb életmentő alkalmazás!

Egy kicsit egyszerűbben

Az applikáció egy matematikai algoritmus segítségével határozza meg a különbéget „jóindulatú” anyajegy és „rosszindulatú” anyajegy között. Az anyajegyekről készült fotókat egy külön galériájában gyűjti össze, ahol időről-időre összehasonlításokat és elemzéseket végez. Ha az anyajegyek formája, színe, vagy az állaga eltér a normálistól, azonnal figyelmeztet, hogy forduljunk orvoshoz!

Itt egy újabb életmentő alkalmazás! 1

Sőt, a képeket lehetőségünk van átküldeni a bőrgyógyásznak, aki így könnyen és gyorsabban el tudja dönteni, hogy szükség van-e további vizsgálatokra?!

Ezzel az új lehetőséggel tovább lehet csökkenteni a bőrrák kialakulásának kockázatát, de a rendszeres szűrővizsgálatokat és magát a szakorvost nem helyettesíti!

Azért, hogy a program minél pontosabban meg tudja határozni a bőr elváltozásainak veszélyeit a fejlesztők folyamatosan együtt dolgoznak egy bőrgyógyászokból álló orvosgárdával. Ezen kívül 2013-ban Münchenben, 2014-től 2016-ig pedig egy eindhoveni klinikán komoly teszteknek vetették alá az algoritmust! Mindkét klinikai teszten jól szerepeltek!

Itt egy újabb életmentő alkalmazás! 2

iOS-re és Android alapú eszközökre egyaránt letölthető!

Figyelem! Bármennyire is hatékony programról is van szó, az applikáció értékelése nem egyenértékű egy orvosi diagnózissal és nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot! 

Forrás: Ripost