Gö­rög­or­szág meg­elé­gelte, hogy hoz­zá­juk akarja min­denki vissza­to­lon­colni az il­le­gá­lis be­ván­dor­ló­kat.

Németországba rengetegen érkeztek az úgynevezett Balkán útvonalon keresztül, aminek legtöbbször az első európai állomása Görögország volt. Aztán innen az első adandó alkalommal továbbutaztak Nyugat-Európába. Ott azonban nem mindenki kapott menekültstátuszt, így  nem maradhatnak az országba. A Dublini-egyezmény értelmében, ebben az esetben oda kell visszaküldeni a migránsokat, ahol először regisztrálták őket az Európai Unió területén, vagyis az esetek nagy többségében, Görögországba.

Az Európai Bizottság korábban azt javasolta, hogy ez év március 15-től ismét léptessék életbe a szabályozást. Görögország azonban erről hallani sem akar. A külügyminiszter, Nikos Kotzias elmondta:

Vannak olyan  tagállamok, amelyek zárt dobozként tekintenek Görögországra és Dél-Olaszországra, ahol tárolni lehet a nem kívánatos migránsokat. Ez azonban nem európai gondolkodás. Németország még 2011-ben függesztette fel a kitoloncolásokat  Görögországba.

A német belügyminiszter, Thomas de Maiziere  azonban úgy látja, hogy javult a helyzet, ezért bejelentette, hogy újra indítanának migránsokkal teli járatokat Görögországba. Kotzias erre úgy reagált, lehetséges, hogy ebben a pillanatban jobb a helyzet, de közeledik a nyár, amikor is újabb menekülthullámra lehet számítani. A külügyminiszter leszögezte, hogy az országának nincsen kapacitása arra, hogy kezeljék és elássák a hozzájuk visszatoloncolt illegális bevándorlókat. 

Forrás: Ripost