Kiakadtak a kritika címzettjei. Kinek van igaza: Hosszú Katinka sikerkovácsának, vagy a világszínvonalú magyar úszósport mestereinek?
Hosszú Katinka és Shane Tusup tavaly indított úszóklubja, az Iron Aquatics toborozni kezdte az új Duna Úszóarénába a gyerekeket. A terjeszkedésükkel keresztbe tettek Darnyi Tamás úszóiskolájának, aki az uszodafelújítások miatt ezernyi apróságot nem tud hová vinni.
Másfelől Tusupék nem csak medencefronton kavarták föl az állóvizet. Indításként gyakorlatilag hadat üzentek a sportág hazai finanszírozási rendszerének, és a magyar edzőknek is:
„Elszomorító volt szembesülni azzal, hogy tehetséges gyerekek óriási erőfeszítések ellenére sem tudták megmutatni, hogy mire képesek. Önhibájukon kívül számtalan rossz berögződéssel, technikai hiányossággal küzdöttek annak ellenére, hogy voltak közülük, akik már 4-5 éve úsztak.
Ezek a problémák elkerülhetők lettek volna, ha az edzőjük nem bevételi forrásként, hanem tanítványként tekintettek volna rájuk
– olvasható Tusup és Hosszú Katinka közösségi oldalain is.
De mit szólnak ehhez a „megtámadott” magyar szakemberek, akiknek a vezetésével úszósportunk a világ élvonalához tartozik?
Shane kritikája Katinkát és őt minősíti
– reagált a Bors hasábjain Verrasztó Zoltán, a Jövő SC vezetője.
A Kecskeméten dolgozó Törös Károly szerint a magyar edzők technikailag a világ élvonalához tartoznak. Nyilván akad pár szakember, akiket a pénz motivál, de
nagy általánosságban ezt kijelenteni nem helyénvaló.
Cseh László mestere, Plagányi Zsolt amondó: nyilván vannak rosszabb edzők is, de a magyar utánpótlásképzés tán a világ legjobbja.
Azt ugyanakkor elismeri, hogy a gyerekeket hamar le is terheli a magyar rendszer: túl korán versenyeztetik őket, mert
ha nincs eredmény, a szülő elégedetlenkedik, az egyesület pedig nem kap pénzt.
Amerikai kollégám kritikája annak is betudható, hogy tapasztalatlan még az utánpótlásképzésben.”
Forrás: Ripost