forrás: M1 Híradó

Újabb jobbikos szervezetek lázadtak fel Vona Gábor és a párt irányváltása ellen – így tudja a PestiSrácok.hu nevű oldal. Azt írták, hogy a szombati évadnyitón kapott egy tiltakozó levelet Vona Gábor, amelyben leírták neki, hogy nem támogatják a Jobbik „balra tolódó néppártosodását”. A rendezvénnyel egy időben tüntetés is volt. Vona Gábor szerint azért támadják, mert „nagyon erős”.

 Petíciót kapott Vona a jobbikosoktól

Egymás irányába hidat kell építenie a különféle világképű magyar embereknek, hangsúlyozta beszédében Vona Gábor szombaton a Jobbik évadnyitóján. A pártelnök párt új irányvonalról is beszélt.

Petíciót kapott Vona a jobbikosoktól

Az évadnyitó helyszínén a Magyar Gárda egykori tagjai és volt jobbikosok tüntettek az új irányvonal ellen. “Radikális Kiscicát! Vona Gábor a Jobbik kormányfő-jelöltje” – írták a demonstrálók a molinójukra a kép mellé, amelyet Vona Gábor tett közzé a közösségi oldalán, és amin egy macskával alszik.

A demonstrálók egyúttal visszakövetelték Vona Gábortól a gárda-mellényt, amelyben 2010-ben letette az országgyűlési képviselői esküjét. Valamint felszólították a párt vezetését, hogy térjenek vissza a Jobbik eredeti céljaihoz.

Egyesek a petíciójukat szerették volna átadni Vona Gábornak, de nem engedték be őket a rendezvényre, a követeléseiket tartalmazó iratot Mátraballa jobbikos polgármestere vette át. Vona Gábor azonban a házon belülről is kaphatott tiltakozó petíciót. A PestiSrácok.hu arról írt, hogy egy alapszervezeti vezető lépet oda pártelnökhöz a beszéde után, és átadta neki a dokumentumot.

Az internetes oldal úgy tudja az iratot több, mint ötven aktív jobbikos alapszervezet vezetője írta alá, a tagság felhatalmazásával. A cikk szerzője szerint a petícióban az szerepelt: “Alulírottak, aktív jobbikos szervezetek NEM értünk egyet, és nem támogatjuk Vona Gábor elnök úr politikai irányváltását, és nem támogatjuk a Jobbik baloldalra tolódó néppárttá válását”.

Az cikkben az áll, hogy az aláírók között vannak olyanok, akik már korábban nyíltan jelezték, hogy nem értenek egyet a párt irányváltásával, mint például a vecsési vagy a vámosmikolai csoport. A szerző az aláírók közt megemlíti még például, a nagybörzsönyi, a bernecebaráti, a szokolyai, a gyönki, a recski, alapszervezetet is.