Csak Magyarországon minden harmadik embert érint az a betegség, amit dr. Szabó Attila játszva képes gyógyítani. Ráadásul a komplikációk szinte kizártak, rehabilitációra pedig nincs is szükség.
Mi az: csúnya, fájdalmas és lábszárfekélyt okoz? A visszértágulat.
Magyarországon a lakosság 30-35 százaléka, vagyis minden harmadik ember szenved valamilyen fokú visszértágulattól.
Annak ellenére, hogy csúnya és sok baj van vele, amíg az ember teheti, kerüli a műtétet, mert hosszú ideig tart a felépülés, ráadásul kompressziós harisnyát kell hordani – és még így is fájdalmas az élet.
Dr. Szabó Attila érsebész Kelet-Európában egyedül azonban egy új módszerrel gyógyít. A technikát még az Egyesült Államokban is csak tavaly fedezték fel maguknak.
– A hagyományos visszérműtétek során néhány metszéssel, illetve az érbe vezetett szondával, a véna eltávolításával értük el a visszértágulat gyógyítását. Ez a módszer azonban komoly szöveti sérülést okoz, sokan fájdalomra, bevérzésekre, átmeneti mozgáskorlátozottságra panaszkodtak. Egy ideig ráadásul kompressziós harisnyát kellett viselni – mondta a visszér-specialista.
Megragasztják a szöveteket!
Az új módszer nem hangzik túl biztatóan, pedig nagyon egyszerű. A cianoakrilát szöveti ragasztóanyagot egy szondával bejuttatják az érbe, a sűrű folyadék a vérrel érintkezve megszilárdul és megragasztja a szövetet.
Az eljárás teljesen biztonságos, érzéstelenítés, altatás nélkül elvégezhető, nincsenek bevérzések, szövődmények, mivel nincs metszés, nincs fertőzésveszély
– tette hozzá az orvos. – Nyom nélkül gyógyul és a páciens azonnal felkelhet, panasz hiányában akár másnap már sportolhat is, még kompressziós harisnyát sem kell viselni. Ezzel az eljárással, még fizikai munka esetén is, azonnal vissza lehet térni a munkába.
Mi is a visszértágulat? Kialakulásához a kor, a mélyvénás trombózis, a női nemi hormonok, az ülőmunka és az elhízás vezet, de a legfontosabb tényezője a genetika. ám ha a zárószelepként működő billentyű nem működik megfelelően, a vér nem ürül teljesen a szív felé. Ekkor megrekedve kitágítja a visszereket.
Forrás: Ripost