4500 évnek kel­lett el­tel­nie ahhoz, hogy fel tud­juk tér­ké­pezni az ősi pi­ra­mi­sok tel­jes belső szer­ke­ze­tét…

Az egyiptomiak immáron 4500 éve rejtegetik legféltettebb titkaikat. Hiába írunk 2016-ot, és tartunk egyre inkább a virtuális valóság korába, az ősi piramisok még mindig számtalan meg nem válaszolt kérdést vetnek fel.Az egyik nagy rejtély talán most megoldódni látszik, hiszen kutatók egy csoportja bejelentette, hogy fel tudják térképezni a piramisok teljes belső kialakítását, anélkül, hogy kárt tennének az építményekben.

Szenzáció: Hamarosan minden titok lehullhat az ősi piramisokról!

A szenzációsnak számító tudományos bejelentést csak azután tették közzé, hogy egy, az egyiptomi fővárostól 40 km-re fekvő piramist már feltérképeztek.A belső felvételeket egy úgynevezett müon-szkennerrel végezték, ami nagyjából a röntgen elvéhez hasonlóan működik – számol be a hvg. Ennek a szerkezetnek a segítségével képesek az archeológusok több száz méternyi kőzeten is áthatolni, anélkül, hogy fizikálisan hozzá kellene érni az anyaghoz. Az építmények belsejébe 40 darab olyan filmet helyeztek el, ami képes felfogni a müon-részecskéket.

Szenzáció Hamarosan minden titok lehullhat az ősi piramisokról! 1
Példa a müon-szkenner működésére. Fotó: 3.bp.blogspot.com

A kutatók 40 napon keresztül bombázták ezeket a filmeket a müon-szkennerrel, hogy végül egy képpé állítsák össze az egészet.

A végeredmény pedig döbbenetes lett, hiszen a világon először, most sikerült a piramis második kamrájának alakját feltérképezni, valamint meghatározni a szerkezetét. A kutatások ez év végéig folynak, addig a nagyobb piramisokban is szeretnének hasonlóképpen eljárni. A végső eredmények a jövő év elejére várhatóak.

Forrás: Ripost