forrás: BZI/hirado.hu

Véletlenül letörölte a mobiljáról a fontos fotóját, vagy egy egész galériát? Nincs akkora baj, szinte mindig visszaszerezhető.

A számos lehetőség közül most kettőt mutatunk be. Az első, a Dr. Fone-féle a rootolt Android készülékeken, a másik, a FonePaw a gyári állapotú mobilokon segít. Egyébként igény szerint mindkettő visszaszerzi a fotókon kívül a videókat, szöveges üzeneteket, névjegyeket és egyéb dokumentumokat is.

Egy fontos feltétele van a sikernek: gyorsan kell cselekedni, s addig viszont nem nyúlni semmihez, azonnal kikapcsolni a telefonon a wifit és az adatkapcsolatot, nem indítani el egyetlen alkalmazást sem. Az elveszett(nek hitt) fájlok ugyanis egészen addig megőrződnek a készülékek memóriájában, amíg egy másik fájllal felül nem írjuk azokat. Csak nem nyúlni semmihez.

Rootolt mobilra: Dr.Fone

Először is töltsük le a számítógépre innen a Wondershare programját, a Dr. Fone-t. A program telepítése után csatlakoztassuk a PC-hez, vagy a Machez USB-kábellel a telefont. Engedélyezzük az USB hibakeresést, s Dr. Fone már keresi is az Androidon az elveszett fájlokat (fotóktól a dokumentumokig). Természetesen engedélyezzük kutakodását, sőt, az egyszerűség kedvéért célszerű a „mindig fogadja el” opciót bejelölni, ne kelljen örökösen okézni neki.

A doktor elemzése után külön ablakban jelennek meg a visszaállítható fájlok. Az Androidpit alábbi videója végigvezet az egész folyamaton.

 

Gyári állapotú készülékre: FonePaw

A rootolatlan Androidokra jó választás lehet adat-helyreállításra a FonePaw: sajnos az előzőhöz hasonlóan ez sem ingyenes program. Lényegében a Dr. Fone-éhez hasonló utat kell bejárnunk az adatok visszanyeréséhez, csak ha lehet még átláthatóbb, felhasználóbarát felületen.

Mielőtt fizetnénk, érdemes a kompatibilitási listában megnézni a készülékünket, s legalább 20 százalékig feltölteni a mobilt, hogy biztosan kitartson a visszaállítási procedúra idejére.