Nemcsak szép, de gyógyító tulajdonságokkal is rendelkezik. Ki szeretne magnóliát a kertjébe?
A csodálatos szépségű fa egyre több kertben kerül előkelő helyre, hiszen ámulatba ejtő, kifinomult, és utánozhatatlan pompájú virágokkal árasztja el életterünket. A keletiek nem csak szépségéért imádják, hiszik, hogy a számtalan színben pompázó fa gyógyító erővel is rendelkezik.
Kínában a magnóliát több mint ezer féle betegség gyógyítására alkalmazzák. A hagyományos orvoslás szerint a fa kérgéből készült orvosság ajánlott többek közt hasmenés, gyomorhurut, köhögés, émelygés, hányás és fekélyek kezelésére is. Összetevőinek köszönhetően bizonyítottan hatásos szorongásos betegségek kezelésére. A japánok allergia, asztma ellen, és májvédő tulajdonságai miatt kedvelik a magnóliát.
A magnólia letisztult és egyedi illatával nyugtató, pihentető hatással rendelkezik, ezért használják a lakások illatosítására, pánikrohamok ellen, és a stressz csökkentésére is.
Legújabb kutatások szerint, a magnóliakéreg kivonat megakadályozza a szájban levő baktériumok szaporodását, így segítségével megakadályozható a fogszuvasodás, és a különböző szájüregi betegségek kialakulása.
A magnólia rügyeket bélrendszeri betegségek, fejfájás, idegrendszeri betegségek és gyulladások ellen alkalmazzák. Bizonyítottan hatásos a magnólia csontritkulás, szív- és érrendszeri betegségek csökkentésére, de szabályozza az étvágyat, csökkenti a testsúlyt, és megszünteti az álmatlanságot is.
A kínaiak a magnóliából készített teát orrmelléküreg-gyulladás ellen, és arcüreg problémák kezelésére használják. Nemrég bebizonyították, hogy a magnólia kivonat hatásosan alkalmazható műtétek közben is, hiszen véralvadás gátló hatással rendelkezik.
Természetes antioxidáns hatása miatt pedig, rákellenes tulajdonságai is közismertek.
Forrás: extremesilverblog