forrás: BZI/hirado.hu
Akit ma lóvá tesznek, azt hívják április bolondjának. De ez a módszer nem csak április elsején működik.
Néhány kattintással bármelyik honlapot tökéletesen meg lehet hamisítani, még programozási alapismeretekre sincs szükség hozzá. Csak írjuk a böngészőbe, hogy http://clonezone.link, esetleg kattintsunk ide.
A Clone Zone felületén vagy kiválasztjuk egyet a világ legismertebb weboldalai közül – ehhez csak a „Get started now” gombra kell kattintani, vagy bármelyik, akár a népszerű hazai weboldalak egyikének a pontos címét (az url-t) írjuk a bal felső üres mezőbe, s nyomjunk a „Clone” gombra. A képernyőn a kiválasztott weboldal fog megjelenni: az oldal bármelyik képét rákattintva tetszőlegesre cserélhetjük, a címeket, szövegeket átszerkeszthetjük a lebegő menü használatával.
Itt a Hello Magazine teljesen kimaxolt oldala látható, hamis képekkel, hirtelenjében beírt címekkel.
Alább viszont a Hello Magazine a cikk készültekor működő, valódi oldalát vehetjük szemügyre: csak a kreativitás és a jó ízlés szabhat határt az átveréseknek.
Akár figyelmeztetésnek is lehet venni a Clone Zone-t, hogy nem kell feltétlen hinni a szemünknek: pillanatok alatt készíthető ugyanis bármilyen fotóval, bármilyen szöveggel „hiteles” képernyőkép. Mindig érdemes legalább a képernyőn látható url-re pillantani: ha ott mondjuk nem a hellomagazine.com, hanem clonezone.link látható, okunk van gyanakodni.
Persze az url is kicserélhető, de az már több mint átverés.