Az Egyesült Királyság rengeteg látványossággal kecsegtet, ami mindenkinek életében legalább egyszer úticélja kell, hogy legyen. Gyönyörű tájak, hatalmas kirándulások, páratlan történelem, építészet, irodalom és művészet. De amennyiben nem csak a romantikus utakra vágysz, hanem misztikus kalandokat is keresel, mindenképp érdemes lesz felkerüljön arra a bizonyos bakancslistára.
A Warwick Kastély Anglia egyik leghíresebb látnivalója. A mesebeli tájon elhelyezkedő, katasztrófákat és tűzvészeket átélt vár, ma már mindenkinek egy csoda, ami ott lapul a csodás angol vidékeken. A Warwick kastély eredete a 11. századra nyúlik vissza.
A 14. században megerősítették, aminek eredményeként napjainkban a középkori – katonai építészeti stílust megfigyelhetjük. Remek állapotban megmaradt az útókornak. A 17. századig erődként működött, majd felvásárolta egy nemesi család és vidéki kúriává alakították át. Ennek nyomai a belső berendezésben mutatkoznak meg igazán. 1970-es évek végén megvette a Tussauds csoport. Magánkézben, profitszerzés céljából üzemel napjainkban a létesítmény.
Warwick, az 1694-es súlyos tűzvész ellenére, csodálatos középkori épületeinek nagy része ma is áll. A város az Anglia közepén elhelyezkedő Warwickshire grófság székhelye. Nevezetessége a Warwick Doll Museum. A babamúzeumban ritka játékok és babák láthatók a világ minden tájáról. A főutca nyugati végén a középkori céhépületeket 1571-ben Leycester grófja átépítette, s megalapította Lord Leycester Hospitalt, a kiszolgált idős katonák menhelyét, amely ma is idős katonák otthona. Az 1670-ben épült Market Hall piaccsarnok, a Warwickshire Museum része. A múzeum legismertebb kincse az 1558-ban szőtt, a grófság térképét ábrázolja.
Warwick nevezetessége a Warwick-kastély. A nagyszerű középkori vár az ország egyik legszebb főúri otthona is. Az eredeti normann erődöt, melynek helyén 915-ben már szász erődítmény állt, és amelyet Arthur király leánya, Ethefelda építtetett, a 14. században újjáépítették, és hatalmas külső falakkal, tornyokkal erősítették meg Warwick grófjai, a nagyhatalmú Beauchamps- és Nevilles-cssaládok. A kastély 1604-ben a Greville családé lett, akik a 17. és 18. századokban csodálatos főúri otthonokká alakították a kastélyt. 1978-ban Madame Tussaud’s vásárolta meg a kastélyt és a csodálatos termekben viaszmúzeumot rendezett be. A középkori helyiségekből kialakított Nagyteremben és főúri lakosztályokban műtárgyak, a családi gyűjtemények hihetetlen gazdagsága tárul fel a látogató előtt.
Az angliai Warwick-kastély majdnem ezer éves falaihoz és környékéhez többkísértethistória is köthető, többek között annak a hölgynek az esete is, aki a közvetlen közelében szeretett volna házat vásárolni. Ez a warwickshire-i kastély 1266-ban, a Rózsák háborújának idején kibírt egy hat hónapos ostromot, a leghosszabb ilyen jellegű eseményt az egész angol történelem során. Itt fosztották meg II. Edwardot a trónjától. Ha nem hiszel a szellemekben, látogass el ide és egész biztosan megváltozik a helyzet. A ház állítólag ma is foglyul tartja azt ott meghalt embereket, akik kísértenek és sok furcsa jelenségnek okozói. Több látogató is beszámolt már arról, hogy furcsa jelenségek történnek a falak között, amiket kísérteties hangok követnek. Minden estre érdemes a hatalmas kastélyt végig járni a kiállítások és a hely szellemisége miatt is.
Képek: fuggetlenutazo.com, beolog.blog.beol.hu
Forrás: delina