A szerelmet nagyon sokan még csak meg sem tudják fogalmazni, hogy mégis mi is az. Mások azt mondják, hogy ez mindenkinek más és más. Egy dologban viszont egyetértenek az emberek, mégpedig abban, hogy mindenképpen egy jó, pozitív dolog. Cikkünkből most megtudhatod azt is, hogy milyen pozitív élettani hatásai vannak a szerelemnek!

Így változik a te életed is, ha szerelmes vagy! (2. rész)

A cikksorozatunk első részében már számos érdekességet megosztottunk, hogy milyen következményekkel is számolhatsz, ha szerelmes vagy. Most folytatjuk!

A szerelem vak

„A szerelem zuhanórepülésbe viheti a szerotoninszintet. Kutatások szerint a romantikus szerelemmel járó alacsony szerotoninszint az egyik központi eleme a rögeszmés-kényszeres betegségnek. Ez magyarázatul szolgálhat arra, hogy miért képesek emberek vakon szerelmük tárgyára fókuszálni. A legtöbben egy idő múlva kigyógyulnak belőle. De van, aki úgy marad, s arra jobb nem is gondolni.” – olvasható a hazipatika.com oldalon

Biztosan hallottad már azt, hogy a szerelem vak. Nos, fentebb olvasható a pontos magyarázata ennek. Ez a rögeszmés, illetve kényszeres gondolkodás természetesen jó, ha minél hamarabb elmúlik, de e mellett akkor is összeteheted a kezed, ha csak a szerelemben érvényesül. Sajnos vannak olyan emberek is, akikbe ez annyira beivódott, hogy kiterjedt az életük számos egyéb területére is. Szóval csak óvatosan, tartsd nyitva a szemed!

Elvette az eszét a szerelem

„A szerelem szétzúzza az összeszedettséget. Aki szerelmes, tudja, hogy az több is lehet, mint zavaró. Idegtudósoknak sikerült kimutatni, hogy a szenvedélyes szerelem összefügg az érzelmek intenzív változásával és a fókuszálás képességének változásával, valamint a csökkentett kognitív kontrollal. Ami azt jelenti, hogy a szerelmes kevésbé megbízhatóan képes ráirányítani a figyelmét különböző dolgokra, és nem mindig képes a kordában tartott logikus gondolkodásra.”- írják a hazipatika.com oldalon

Végülis minek foglalkozni olyan dolgokkal, aminél a szerelem sokkal jobb, élvezetesebb, felemelőbb? Inkább nem merülünk bele ebbe a filozófiai kérdésbe, de annyi biztos, hogy attól még mert szerelmes valaki még foglalkoznia az életének a többi részével is. Az viszont immáron tény, hogy sokkal nehezebb valami másra is még koncentrálni, ha szerelmes az ember.

Kezes bárány lett

„A szerelem megerősíti az empátiát és az érzelmek feldolgozásának képességét. A szerető kedvesség aktiválja az agy empátia- és érzelemfeldolgozó központját, míg csökkenti az agyi aktivitást azon a területeken amely az önmagunkra összpontosított gondolatokért felelős. A szerető-kedvesség meditáció továbbá megnöveli a szürkeállománynak a térfogatát az érzelmeket feldolgozó agyterületen.” – írja a hazipatika.com

Vannak olyan emberek, akik úgy tűnnek, mintha egy szemernyi érzelem sem lenne bennük. Aztán egyszer csak találkoznak valakivel és megcsapja őket a szerelem, majd egy csapásra árad belőle a kedvesség mindenki irányába. Nos, ezért is az agy, illetve a szerelem a felelős. A szerelem határa tehát nem csak az adott párjával lesz kedves az illető, hanem a szokásosnál másokkal is kedvesebb és több érzelmet is mutat ki feléjük. Szerintünk ez egy kifejezetten jó dolog a szerelemben!

 

Forrás: hazipatika.com