Elképesztő lehetőségek rejlenek az egyik legkedveltebb süteményfűszerben, azaz a fahéjban! Annyi minden jót tesz velünk, hogy érdemes néhány pontban végigfutni áldásos hatásain!
Bár a fahéjjal leggyakrabban süteményekben, kompótokban, gyümölcslevesekben, forralt borban találkozunk, az ázsiai konyha bátran használja húsok és köretek ízesítésére is a fahéjat.De mindegy is, hogy sós vagy édes ételekbe tesszük, biztosak lehetünk abban, hogy minél több fahéjat eszünk, annál többet teszünk az egészségünkért.
Tudtad, hogy ez a remek fűszer az egyik leghatékonyabb természetes zsírégető?
De fertőtlenítő és egyben baktériumölő hatása is ismert, emellett segíti a vércukorszint szabályozását, ezzel elűzi vagy megelőzi a hirtelen fellépő farkaséhséget. Akkor a leghatásosabb, ha a reggeli italodba csempészed bele – például cukor helyett.
Az éhségűző fahéjas-almás víz
Az alma nagy előnye, hogy egész évben kapható, olcsó, és pektintartalmának köszönhetően mind a székrekedéses, mint a hasmenéses panaszokon segít. A pektin gyorsítja a tápanyagok áthaladását az emésztőrendszeren, így teszi hatékonyabbá a fogyást. Ha mindezt fahéjjal bolondítod, valóságos csodaszert kapsz. Ez a fűszer ugyanis képes csökkenteni a szervezet inzulintermelését, tehát végső soron az éhség egyik okozóját, a vércukorszintünket szabályozza.
Ha megoldható, ne őrölt fahéjat, hanem inkább rudacskát használj!
Így készítsd: Szeletelj fel vékonyan egy nagy almát – lehetőleg valamilyen édes fajtát. Tedd a szeleteket egy kancsóba, önts tele vízzel. Tegyél az alma mellé két rúd fahéjat is a vízbe, majd a a kancsót tedd félórára hűtőbe, utána már ihatod is az illatos vizet ! Citrommal keverve még finomabb és hatékonyabb.
Fahéjas gyömbértea köhögés ellen
A frissen reszelt és leforrázott gyömbért (1 ek/2 dl víz) gyakran használják megfázás kezelésére, de hörghurut ellen is hatásos. A benne lévő gyulladáscsökkentő és immunjavító hatóanyagok enyhítik a hörgők gyulladását és irritációját. A még hatékonyabb gyömbérteához adj fél mk. fahéjat a csészényi forró vízhez! Forrázás után hagyd állni, egyszer keverd fel, s amikkor már megfelelő a hőmérséklete, ihatod!
Fahéj a kellemes leheletért
A kellemetlen leheletnek számos oka van, és eltüntetni sokféle módon lehet. Megihatsz például egy csésze zöld teát, a tea antibakteriális hatóanyagai gyors tisztítást végeznek a szájüregedben. Még jobb, ha a teádba egy rúd fahéjat – esetleg szegfűszeget, mentát – teszel, mert a fűszer igen hatékonyan semlegesíti a kellemetlen szagokat.
Fahéjas narancsbőr elleni kúra
Egyáltalán nem tragédia, ha nem tudsz narancsbőr elleni, drága kezelésekre költeni, hiszen otthon is kényeztetheted a bőröd. Engedj a kádba 37-39 fokos vizet, önts bele egy kiló tengeri sót. 20 percig pihenj a forró fürdőben, törölközés után pedig a narancsbőrös részeket alaposan masszírozd át feszesítő testápolóval. Ezt a kencét házilag is elkészítheted: 1 deci testápoló + 20 csepp fahéjolaj. Hetente ismételd meg a kúrát!
+3 zseniális fahéj tipp
- Főzés után kellemetlen szag maradt a konyhában? A fahéj segít! Ezt kell tenned: szórj kevés vízbe egy mokkáskanál őrölt fahéjat, csendes lángon forrald 10 percig.
- A vörös káposzta nem veszíti el főzés közben a gyönyörű színét, ha egy csipet fahéjat is szórsz hozzá.
- Elkerülheted, hogy szobanövényeidet kórokozók támadják meg, ha a földjükbe egy rúd fahéjat szúrsz.
Forrás: Ripost