„Valóságos ökoszisztéma épül ki a telefon körül.”
A Samsung a barcelonai Mobil Világkongresszuson mutatta be egyik legújabb VR-fejlesztését, a virtuális hullámvasutat.
Kitört a VR-láz. A virtuális valóság egyre inkább összekapcsolódik az okostelefonokkal és a Dolgok Internetével (Internet of Thngs).
A Samsung Gear 360-as kameráját például csatlakoztathatjuk a telefonhoz.
Számos dolog vár még ránk. És nem csak a mobiltelefonokat illetően, valóságos ökoszisztéma épül ki a telefon körül. Rengeteg az új virtuális valóság-alkalmazás az oktatás, a képzés, a kereskedelem területén, és ez csak a kezdet – mondta Jean Daniel Ayme, a Samsung európai alelnöke.
A virtuális valóság rég kinőtte a gyerekszobát, egyre inkább a mindennapi élet szerves részévé válik.
A tajvani HTC új platformja, a Vive elképesztő VR-élménnyel ajándékoz meg bennünket.
Lézeres nyomkövetőt használunk, amely két bázisállomás, két kontroller és egy headset segítségével tapogatja le a játékos mozdulatait, így jön létre a 360 fokos térélmény. Ez azt jelenti, hogy körbesétálhatunk a szobában – magyarázta Jon Goddard, a HTC európai marketingigazgatója.
A virtuális valóság az okostelefonok révén egyre elérhetőbbé válik az átlagos felhasználók számára, a következő évek hi-tech fejlesztéseinek köszönhetően pedig egyúttal hasznosabbá is.
A fejlesztők majd kitalálják, hogyan tudjuk okosan hasznosítani a virtuális valóságot a való világban is. Lesz olyan szimulátor is, amely a sebészek tapasztalatszerzését segíti, meg olyan, amellyel veszélyes feladatokat lehet gyakorolni, mélytengeri merülést például – mondta Jon Goddard.
Piaci elemzők szerint még ebben az évben 13 millió VR-headset talál gazdára, 2020-ig pedig legalább 97 milliót adnak el belőle.
Forrás: euronews