Hi­he­tet­len lát­vány, ami­kor egy ma­rék­nyi fehér por­ból, lán­gok­tól övezve dé­moni csá­pokra em­lé­kez­tető, te­ker­gőző nyúl­vá­nyok je­len­nek meg. Ezért bi­zony a kö­zép­kor­ban bárki a mág­lyán vé­gezte volna, ha nem hány­ják azon­nal kard­élre!

A videón valaki meggyújt egy kis kupac fehér port. A lángok közül váratlanul, ismeretlen, csápszerű képződmények nyúlnak ki, és kezdenek tekeregni. Mintha megnyílna egy dimenziókapu a túlvilágra.

https://www.facebook.com/ScienzaLive/videos/688325701300599/

El kell, hogy keserítsünk, szó sincs ufókról és mágiáról! Ez színtiszta kémia! A fáraó kígyója nevű híres kémiai trükköt egy német vegyész, Friedrich Wöhler találta fel a XIX. században. A trükk lényege, hogy ha egy Hg(SCN)2 pasztillát hőálló felületre (pl. porcelán tálba) tesszük és meggyújtjuk, könnyű habszerű anyag tekeregve, mint egy kígyó nő ki belőle.

Pasztillává préselt higany(II)-rodanidot meggyújtva érdekes jelenségnek lehetünk tanúi. Az égéstermékek közt szereplő olvadt ként a keletkező gázok és gőzök nagy térfogatúra fújják fel, sárga kígyó növekszik a kisméretű pasztillából (fáraó kígyója). A kísérletet érdemes fülke alatt végezni, mert az égés során higanygőz, kéndioxid és egy sor egyéb mérgező égéstermék is keletkezik. – írja a kiserletezzz.sokoldal.hu.

Forrás: Ripost