A település vonzerejét az élmény- és gyógyfürdő mellett a népi építészet emlékei és a folklór hagyományok jelentik. Kiskunmajsa a végállomása Közép-Európa leghosszabb keskeny nyomtávú vonatának.
A mai Kiskunmajsa községet Mária Terézia alapította. Az első telepesek 1743-ban érkeztek, templomot, szárazmalmot építettek, házakat emeltek, kocsmát, boltot nyitottak. Majsát V. Ferdinánd király 1837. február 6-án nyilvánította várossá, majd 1837. augusztus 27-én hirdették ki: Majsa mezőváros lett.
Az itteni népi építkezés jellegzetességei az úgynevezett napsugaras lakóházak. Ezekből néhány még látható a településen. A házak deszkából készült oromzata barnára pácolt, két részre osztott. Felső háromszöge a Szentháromságot jelképezi, középen a sugárzó, mindent látó istenszem, amelynek bajelhárító szerepet tulajdonítottak. Az alsó mező kazettás díszítésű.
A település vonzereje az élmény- és gyógyfürdő, amely 1700 méteres mélységből feltörő 72 Celsius-fokú nátrium-hidrokarbonátos hévízre épült. Elsősorban a mozgásszervi betegségekben szenvedők találnak itt enyhülést.
Kiskunmajsán van a végállomása Közép-Európa leghosszabb keskeny nyomtávú vonatának, a Jakab kispöfögőnek, amely Kecskemétről indulva 150 perc alatt ér ide naponta háromszor.
Az 56-os Múzeum a település nevezetessége. Az 1956-os forradalom Corvin-közi hőse, Pongrácz Gergely által létrehozott, egy hajdani tanyai iskolából kialakított múzeumban a korabeli relikviák mellett a szabadságharcosok képzőművészeti alkotásai, emléktárgyai és fotók is helyet kaptak. Az udvaron több löveg és harckocsi is áll.
A Bodoglári homokbuckák a vidék ritka természeti értéke. Az 1984-től védett, 720 hektáros igazi kiskunsági buckavidéken kijelölt utak vezetnek a legszebb, legjellegzetesebb helyekre.
A település lakosai törekednek a múlt értékeinek ápolására, felelevenítésére. A Mayossa Hagyományőrző Egyesület művészeti csoportja a magyar néptánc átörökítésével, tanításával, színpadra állításával foglalkozik, és nyaranta fellépéseikkel szórakoztatják a Majsára látogatókat, sőt külföldre is elviszik a magyar népi kultúrát. A Majsai Napokat a templomnak a Kisasszony-napi búcsújához igazodva tartják.
Különleges, sokszínű a Sör- és Fürdőfesztivál, amelyet minden évben július utolsó, vagy augusztus első hétvégéjén tartanak a város legkiemelkedőbb idegenforgalmi objektumában, a termálfürdőben. Az üdülőtelepet a Jászszentlászlóra vezető úton lehet elérni, de kerékpárút is összeköti Majsával.
Kiskunmajsa megközelíthető közúton: Kiskunfélegyházáról délnyugatra a Kiskunhalas felé vezető úton, vagy Szegedről indulva az 5-ös úton, Kisteleknél balra. Vasúton a Kiskunhalas-Kiskunfélegyháza, a Bátaszék-Baja-Kiskunhalas vonalon érhető el.
Cím: Kiskunmajsa Fő utca 82.
Tel: +36 (77) 481 144
E-mail: [email protected]
Web: http://www.kiskunmajsa.hu