Hirmagazin
Image default
Belföldi hírekFőhírekHírekJog, jogszabályok, törvények, törvényváltozásokKormány

Ennek a döntésnek nagyon fognak örülni a panellakásokban élők

Öt milliárd forintos állami támogatási programot indított el az Energiaügyi Minisztérium. A panellakásokban élők örülhetnek.

A fővárosi eladó panellakások átlagos négyzetméterára júniusban 1,1 millió forint volt az ingatlan.com adatai alapján, ami több mint egy százalékos csökkenést jelent április elejéhez képest. Májusban ennek hatására a kereslet is erősödött: miközben a budapesti lakáspiaci kereslet stagnált, a panellakások iránt több mint 12 százalékkal nőtt az érdeklődések száma áprilishoz képest. A megyeszékhelyek lakásárai továbbra is elmaradnak a fővárosiakétól. Debrecen majdnem azonos Budapesttel, de például Pécsett megközelítően 800 ezer forint körül van, míg Salgótarjánban alig 300 ezer. Szekszárdon átlagosan 540 ezer forintot kell fizetni egy lakásért négyzetméterenként. 

A panellakások iránt nőtt az érdeklődés
A panellakások iránt nőtt az érdeklődés 
Illusztráció: MW

Egyedi mérőórák felszerelését támogatja a program

Új költségcsökkentő lehetőségként az Energiaügyi Minisztérium június 16-án elindította azt az 5 milliárd forintos állami támogatási programot, aminek segítségével a távfűtéses lakásokban egyedi mérőórákat szerelhetnek fel, akár önrész nélkül. A pályázati keret az érintett háztartások felére is elengedő lehet, így a költségmegosztókkal 200 ezer lakásban, az egyedi fogyasztás alapján fizethetik a fűtésköltségeket, ami csökkentheti a rezsikiadásokat.

Lecsengett a lakásboom

Megkérdezett ingatlanszakértőnk azt mondja: Tolna vármegyében is éreztette hatását az ingatlanpiac élénkülése. Ennek elsősorban az állampapírok kamatváltozása volt az oka. És bár a befektetők, vagy vásárlók jónak tartják az utóbbi idők felújítási támogatásait, nem ez határozza meg a piac mozgását. A fellendülés januárban indult de mostanra lecsengőben van.

Nagy a szórás a panelárakban

Nem csak a település, de az ingatlan mérete és állapot is meghatározza az árát, és mérhetetlenül nagy a szórás ebben – mondja a megkérdezett szakértő. Az utóbbi időben eladott panellakások közül a legolcsóbb 26, a legdrágább 40 millió fölött volt. Nyilván az utóbbi egy szobával nagyobb és teljesen felújított ingatlan volt. Azt is látjuk, hogy a fiatalok a vidék felé vették az irányt, és itt is általában az alacsonyabb, 30 millió forint körüli árfekvésű ingatlanokat keresik.

Forrás

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek