Ahogy a portál írja, a kislány testét egy másik felnőttére fektették. Mikor eltemették, még rajta volt ruhácskája, amit csatos, virágmintájú verettel díszített övvel fogtak össze rajta.

Amit mi tudunk, az az, hogy így, együtt nyugodtak évszázadokon át, a középkor óta, egészen addig, amíg a napokban rá nem bukkantak maradványaikra Tiszafüred mellett. Ez az együttes ugyanis az egyik legújabb, legértékesebb felfedezése azoknak a tiszafüredi régészeti leleteknek, amelyek meglelésével új fejezet kezdődött a Tisza-tó történeti múltjának feltárásában

– írta a portál.

A jelenlegi ásatások négy éve kezdődtek el a Templom-domb nevű hely környékén.

Az elmúlt három évben igyekeztünk feltárni a középkori templomot, a körülötte lévő temető maradványait, valamint az egykor mellette fekvő Árpád-kori falut. A feltárás harmadik évére sikerült is a templom összes falát megtalálni. Idézőjelben, hiszen amit látunk, az csak az alapozása a templomnak

– mondta dr. Mester Edit, a tiszafüredi Kiss Pál Múzeum igazgatója. Mint mondta, a templom a török időkben pusztult el, a falubeliek pedig később elhordták a köveit házépítésre, hiszen az Alföldön már akkor is kincset ért a tartós építési anyagnak számító kő. De így is szépen kirajzolódik az egyhajós, tizenháromszor kilenc méteres kápolna területe. Abban pedig nagyon sok sírt találtak az Árpád-kortól a kései középkorig datálva.

A sírokból gyűrűk, fülbevalók, hajkarikák, csatok, pénzek kerültek elő – ennek az együttesnek a része a fenti gyereksír is, amiről épp a napokban tisztogatták le a földet.

Címlapkép: Getty Images

Forrás

Hirmagazin.eu