Fán lévő papagájtól kezdve, a fogkefe választásán át nagyon komoly helyzetekkel is hívják a rendszert. Szerencsére, eddig túlbiztosították, de hamarosan jön a fűtési és gyertya gyújtás időszaka, ami sok szén-monoxid és füstmérgezéssel járhat.
Az egységes alapellátási ügyeleti rendszer telefonszáma felnőttek és gyermekek esetében is egységesen: 1830.
A beteg egy menürendszeren keresztül irányítószámmal tudja beazonosítani magát, így derül ki, melyik a hozzá legközelebb álló ügyeleti terület, ellátóhely.
Amint ez megtörtént, a rendszer a kezelőhöz kapcsolja. A hívás során a mentőszolgálat szakembere felméri a beteg állapotát, és az adott helyzetre legmegfelelőbb megoldást kínálja. Ez lehet
- telefonos tanácsadás,
- ellátóhelyre irányítás,
- ügyeletes orvos küldése,
- vagy sürgős esetben mentőautó riasztása.
Az egységes ügyeleti rendszer hétköznapokon 16 és reggel 8 óra között, hétvégén és ünnepnapokon pedig 24 órás szolgáltatással áll rendelkezésre. Budapest sajátosságaihoz igazodva két telephelyen a szükséges esetekben a törzsidőn kívül is ellátást biztosítanak. A hívószám folyamatosan elérhető, így már senkinek nem kell keresgélnie az adott ügyeleti pont telefonszáma után.
A műsorból kiderül, hogy a Netkazán együttműködésbe kezdett Győrfi Pállal és az Országos Katasztrófavédelemmel, hogy felhívják a figyelmet a szén-monoxid és füstmérgezés megelőzésének fontosságára. A kampány célja, hogy segítse az embereket otthonuk biztonságosabbá tételében, és megvédje szeretteiket az észrevétlen, de halálos veszélyektől.
A szén-monoxid mérgezés és a tűzesetek során keletkező füst évről évre áldozatokat szed. Egy egyszerű vészjelző vagy tűzjelző készülék életeket menthet. A kampányban minden eladott szén-monoxid érzékelő készülék után, egy ugyanilyen készüléket ajánlanak fel rászoruló családoknak az Országos Katasztrófavédelem közreműködésével.