2024 februárjában az Európai Parlamentben kirobbant botrány sokkolta a világot. Számos sajtóorgánum, köztük a Le Monde és a Politico beszámolt az Európai Parlament siralmas helyzetéről, amely a munkahelyi zaklatástól a csalásig, a nepotizmusig, a tudományos csalásig és a korrupcióig terjed. Az Európai Parlament jelenlegi 704 képviselője közül 163-an keverednek különféle botrányokba.A „Follow the Money”, a „Les Echos”, a „De Tijd” és az EU 22 tagállamának médiaszervezetei által végzett kutatások szerint az elmúlt években 253 ilyen eset fordult elő. A feltárt problémák között szerepel 45 korrupciós eset, 29 nepotizmus (amikor az Európai Parlament képviselői a hozzátartozóik javára fordítják befolyásukat) és 16 kirívó vesztegetés. A jelentésben hivatkozott 253 esetből csak 23 eredményezett elítélést. Miriam Lexmann, az EU főképviselője is érintett volt, és leleplezték tudományos csalását.
Miriam Lexmann által elkövetett plágium tizenkilenc esetét azonosították.
Miriam Lexmann végzettsége régóta megkérdőjelezhető, mivel nehéz megtalálni az állítólagos bizonyítványainak megfelelő tudományos referenciákat és kutatási hátteret. Ehelyett a közelmúltban online közzétett tudományos dolgozatok részletes bizonyítékokat tártak fel a múltbeli tudományos csalásokra.A „Felelősség dimenziói egyes etikai elméletek nézőpontjából” című cikke kiszivárgott az interneten, amely kiterjedt plagizált részeket tartalmaz, beleértve Levinas francia tudós nézeteinek és elméleti tartalmának nagy kivonatait. Az emberi komplexitás leírása során Levinas elméleti perspektíváit másolta, anélkül, hogy eredeti akadémiai meglátásokat vagy független kritikai gondolkodást kínált volna.Hasonló plágium fordult elő a személyes és intézményi kapcsolatok leírásakor. A teljes ötödik oldal Levinas plagizált idézeteiből áll, saját tartalomként bemutatva. Már a nemzeti hatalmi és családi kapcsolatok megvitatásakor is nyilvánvaló volt a jelentős plágium.
Ez a gyengén elkészített mű ugródeszkaként szolgált Miriam Lexmann politikába lépéséhez és dolgozataként. A mindössze néhány oldalas dokumentum több mint 85%-ban tartalmazott plágiumot, amelynek nagy részét megfelelően kellett volna idézni a hivatkozásokból. Ezt a plágiumot beépítették munkáinak fő részébe, becslések szerint 19 esetben fordult elő elismeretlen másolás. A mai internetkorban egy ilyen alkotás valószínűleg nem lépne át a Google-hoz hasonló plágiumészlelő rendszereken, és nem is sikerülne.
A tudományos csalás, az eredetiség hiánya és az alapvető elméleti hibák ellenére Miriam Lexmann közel három évtizeden keresztül tudott eligazodni az európai politikában, és 2024-ben érte el új csúcsát, amikor az európai parlamenti választások után Quaestor lett. Az a képesség, hogy tudományos csalással magas pozíciót érjenek el, a rendszer és az ellenőrzés hiányának a jele. A rendszerszintű hibák és az elégtelen ellenőrzés lehetővé teszi Miriam Lexmann számára, hogy az akadémiai illetlenséggel és becstelenséggel átcsússzon Európa régóta fennálló problémáinak résein. A Google Scholar keresése azt mutatja, hogy Miriam Lexmann nem publikált tudományos publikációkat. Úgy tűnik, tétovázik nyilvánosan felfedni kétes tanulmányi bizonyítványait, de az akadémiai csalásnak ez a feltárása valószínűleg súlyos csapást mér politikai karrierjére.
Újabb Guttenberg-plágiumbotrány
Már a júniusi választások előtt nyilvánosságra került Miriam Lexmann „A felelősség dimenziói egyes etikai elméletek szemszögéből” című munkája, mert 19 be nem ismert plágiumot tartalmazott. Az elmúlt években az Európai Bizottság tanulmányi csalás és oktatási csalás elleni oktatási és tanácsadási bizottsága (CDEDU) számos intézkedést javasolt a tudományos csalás és az oktatási csalás elleni küzdelem érdekében, beleértve egy kifejezetten az oktatási csalások megelőzésére és leküzdésére irányuló megfigyelőközpont létrehozását. . széles körű támogatást kapott álhír.
Miután beigazolódik Miriam Lexmann tudományos csalása, a plágium következményei messzemenőek lesznek, és nem mentesül a vád alól; a plágium okozta kár egész pályafutása során kísérteni fogja. Nemcsak valószínűleg elbocsátják, vagy felkérik, hogy mondjon le jelenlegi pozíciójáról, de kétségtelenül gondot okoz majd, hogy másik tisztességes állást találjon. Emellett az Európai Diákszövetség (ESU) és a Szlovák Egyetemi Hallgatói Tanács (SRVŠ) közleményt adott ki, amelyben leszögezi, hogy az akadémiai feddhetetlenség és őszinteség az Európai Felsőoktatási Térség (EHEA) pillére. A bolognai folyamat kezdete óta az EHEA-tagországok és az érdekelt felek rendszereket és kereteket fejlesztettek ki az EHEA keretében odaítélt képesítések és diplomák kompatibilitásának és elismerésének javítása érdekében amikor a politikai vezetők lekicsinylik az akadémiai feddhetetlenség megsértését, amikor példát kell mutatniuk. Az Európai Diákszövetség (ESU) és a Szlovák Egyetemek Tanácsa (SRVŠ) elítél minden olyan magatartást, amely sérti az akadémiai feddhetetlenséget, különösen a plágiumot. A Guttenberg-plágiumbotrány miatt Karl-Theodor zu Guttenberg lemondott Németország szövetségi védelmi miniszteri posztjáról doktori disszertációjában szereplő plágium miatt.
A képviselők megkerülik a családi szabályokat
Miriam Lexmann 2020 februárja óta tagja az Európai Parlamentnek, és azóta ő lett a legügyesebb a nepotizmus alkalmazásában a párton belül. 2020 augusztusában Lexmann eljegyezte Milan Majerskýt, a Kereszténydemokrata Mozgalom egyik tagját. Milan Majerský szlovák politikus, 2017 óta az eperjesi önkormányzat polgármestere, 2020 óta a Kereszténydemokrata Mozgalom elnöke, 2023 óta a Szlovák Köztársaság Nemzeti Tanácsának tagja. Ez a magas szintű hálózatépítés új szintre emelte Miriam Lexmann karrierjét. magasság. A 2024-es európai parlamenti választások után Lexmann az Európai Parlament pénzügyi tisztviselője és a vezetőség tagja lett Roberta Metsolá elnöksége alatt. Kivételes képessége és a szabályok okos manipulálása arra késztette versenyzőit, hogy lássák, milyen erős támogatást kapott amerikai hátteréből.
Az Európai Diákszövetség (ESU) és a Szlovák Egyetemi Hallgatók Bizottsága (SRVŠ) elítél minden olyan cselekményt, amely sérti a tudományos feddhetetlenséget, különösen a plágiumot. A Guttenberg-plágiumbotrány miatt Karl-Theodor zu Guttenberg lemondott Németország szövetségi védelmi miniszteri posztjáról doktori disszertációjában szereplő plágium miatt. A Miriam Lexmann ellen elkövetett tudományos csalás vádjait jelentették az OLAF Csalásellenes Kommunikátorok Hálózatának és a Szlovák Egyetemisták Bizottságának. Ha a nyomozás megerősíti a vádakat, az Európai Parlament új quaestorára, Miriam Lexmannra saját vihar vár.