A 15 méter mélyen lévő helyiségben egy ókori egyiptomi kormányzó lányának két díszes fakoporsójára bukkantak, amelyekre a túlvilágra vezető utazás menetét írták rá annak idején.
Négyezer éves sírkamrát, és benne két díszes szarkofágot fedeztek fel régészek Egyiptomban – írja a 24.hu az egyiptomi Turisztikai és Régiségügyi Minisztérium Facebook-bejegyzése alapján.
A helyiséget egy Dzsefaihapi nevű hivatalnok sírján belül találták meg, aki Aszjút kormányzója volt I. Szenuszert fáraó uralkodása alatt. Halálát követően Dzsefaihapit egy hatalmas, kőbe vájt komplexumban helyezték örök nyugalomra. A régészek itt tárták fel a kormányzó lányának, Edinek a sírkamráját.
A 15 méter mélyen lévő helyiségben két díszes fakoporsóra bukkantak, amelyekre a túlvilágra vezető utazás menetét írták rá annak idején.
A kisebb, 2,3 méter hosszú koporsó a nagyobb, 2,6 méteresbe volt belehelyezve.
Edi maradványait nem találták meg a szarkofágjában, aminek az lehet az oka, hogy sírrablók kifosztották a kamrát, majd eltávolították a múmiát és szétzúzták a szerveket tároló kanópuszedényeket. A kormányzó lányának koponyáját és néhány másik csontját viszont megtalálták, így sokat megtudtak Edi életéről a régészek. A vizsgálatok eredményei alapján megállapították, hogy Edi 40 éves kora előtt halt meg, és egy veleszületett lábdeformitással küzdött egész életében.