Jobbról balra haladva a harmadik apostol Szent Júdás Taddeus. Vigyázat! Nem tévesztendő össze az Iskarióti Júdással, aki végül is elárulta Jézust a rómaiaknak.
Magyarosabban Tádé a becsületes neve. Róla a Magyar Katolikus Lexikonban ezeket lehet megtudni:
A Közel Keleten tevékenykedett, majd egyes források szerint Perzsiában halt vértanúhalált, mások szerint visszatért Jeruzsálembe, és ott. Amíg élt, vitte a hírt az embereknek, és innen származik egyik fő, neki tulajdonított tulajdonsága is.
Tádé lendületes, mozgalmas, kommunikációban erős. Bizony ilyen a Merkúr, ami viszont az Ikrek-ben van otthon. Az Ikrek a magyar hagyományban is igen jelentős, hiszen az egymást védő ikrek – Hunor és Magor a mondáink eredetéhez vezetnek.
Milyen ás ez a szemlélet, mint az egymást ölő ikrek, ugye? Egy híres arany-ikerpárt oda is helyeztünk a képre.
Milyen a május végétől június végéig terjedő időszak?
Tádéból sugárzik a lendület, jobbra lendül a keze, de balra néz és valamit nagyon magyaráz.
Közel a fény kiteljesedése, hiszen az ikrek vége egybeesik a nyári napfordulóval!
Az Utolsó vacsora képet szemlélve érdemes megjegyezni, hogy az apostolokat ábrázoló figurák hármasával szerepelnek a képen, négy csoportban. Tavasz, nyár, ősz és tél.
A tavasz (kos – bika – ikrek) a felszabaduló energiákat szimbolizálja. Nálunk a június már a nyárhoz tartozik, de ne felejtsük: június 21-ig tart a csillagászati tavasz! A tavaszi nap-éj egyenlőségtől egészen a nyári napfordulóig. Itt mindig hosszabbodnak a nappalok. Június végén teljesedik ki az év, a fény az északi féltekén.
Leonardo is tudta, mint annyi más ember a középkorban, hogy a teljesség időben is, térben is és a kereszténységben is benne van (persze más vallásokban is). Jézus emelkedik ki a 4 darab hármasból, hiszen ő a teljesség maga.