Ahogy az előző cikkben is érintettük, most kicsit mélyebben, részletesebben vizsgáljuk meg a „múltnak kútját”!

A XX. század elején az ipari termelés fejlődése még gyerekcipőben járt, és csak néhány – iparilag fejlődő – országra korlátozódott. A második világháború után érkezett egy nagy változás: a fogyasztási cikkek, és gyártásuk elöntötte a világot, és rengeteg országban következett be hatalmas ipari fejlődés.

Lehetne óriási meglepetés is, hogy az utóbbi 120 évben először jócskán melegedett az éghajlat (több, mint fél fokkal), pedig az ipari termelés motorját adó autókat és repülőket még fel sem találták igazából! Aztán 1940-ben, amikor elkezdődött az ipari termelés felfutása (háborús, majd fogyasztási okokból), akkor a hőmérséklet jelentősen csökkent 1975-ig! Még egy meglepetés! Ugye emlékezik mindenki arra a télre, amikor Budapesten megszűnt a közlekedés, és csak gyalog lehetett eljutni bárhova? Meg a „széncsatákra” a „téltábornok” ellen? Gyerekkorom legszebb emlékei közé tartoztak! Szénszünet az iskolákban!

Szóval a XX. század elején emelkedett a hőmérséklet, pedig az ipari forradalom kiterjedése még nem volt túl nagy. 1940 – 1975 berobbant a fogyasztói társadalom és vele együtt a légköri gázok termelése, és ennek ellenére a hőmérséklet csökkent. Aztán jött a felmelegedés elleni hősies védelem, meg EU előírások, meg világ-konferenciák, meg megható filmek – és a hőmérséklet megint nőtt.

Most vagy a démonok játszanak velünk, vagy egyszerűen nem jókor szóltak a teheneknek!

Ráadásul a CO2 aránya a légkör összes alkotóeleméhez képest elképesztően alacsony, mindössze 0,054 %. Még inkább érdekes, hogy ennek is csak egy apró százalékát termeli az emberiség és tehenei! Továbbá az ún. üvegház hatású gázok közül az egész 95 %-át a vízpára adja, vagyis ami miatt drámai sikoltozások vannak a média és lelkes, hozzá nem értő politikusok állal támogatott gyűléseken és konferenciákon, az bizony még komolytalanságnak is nevetséges.

A következő cikkekben arra is választ keresünk, hogy akkor miért van egy csomó tudós státuszú ember az aggódók között, és miért nő a hőmérséklet néha, néha meg miért csökken?

Montvai György, SKYTING MAGAZIN

ElőzőAz AKTA – Terrorizmus árnyékában élni, avagy lövöldözések és robbantások a Délvidéken – videó
KövetkezőVajon az általunk is látható múltban is voltak ilyen hőmérsékleti ingadozások világszerte?
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza