Kiemelkedik a Ferencváros futballcsapata az NB I-es mezőnyből, s nem csak azért, mert vezeti a tabellát 20 fordulót követően.
A válogatott Fiola Attilát (balra) is foglalkoztató Fehérvár keretértéke meg sem közelíti a norvég Tokmacot (középen) is a soraiban tudó Ferencvárosét / Fotó: Zsidai Péter
A Fradi a keretértékeket tekintve is éllovas, ráadásul sokra tartott labdarúgókkal sikerült megerősítenie a címvédésre hajtó együttest. Például az Atlético Mineirótól vett brazil Marquinhost 3,8 millió euróra (1,35 milliárd forintra) becsüli a mértékadó német Tramsfermarkt, a 22 éves középcsatár ezzel az első osztály legtöbbre taksált focistája lett.
– Boldog és motivált vagyok, hogy egy ilyen nagy klubhoz csatlakozhatom. A célom az, hogy annyi gólt és gólpasszt érjek el, ahányat csak tudok, valamint mérkőzéseket és kupákat akarok nyerni – mondta Marquinhos.
Nem sokkal marad el Marquinhostól a Fradi másik téli szerzeménye, az argentin Carlos Auzqui, akit a River Plate-től vettek meg, az ő piaci értéke 3,5 millió euró (1,25 milliárd Ft). Összesen hét új játékos érkezett a télen az FTC-hez, a Transfermarkt szerint értük nagyjából 3,8 millió eurót (1,35 milliárd forintot) költött a klub, de még így is pozitívan, 200 ezer euró (80 millió forint) pluszban zárt a spanyol Granadának eladott albán Myrto Uzuniért kapott pénznek köszönhetően.
– A Fradi elérte a nemzetközi középmezőny szintjét. Az, hogy folyamatosan szerepel valamelyik európai kupasorozat csoportkörében, alaposan javította az anyagi lehetőségeit. Olyan labdarúgókat szerződtethet, akiket itthon más nem – mondta Szabados Gábor sportközgazdász – Az biztos, az új igazolásokkal még erősebb lesz a csapat.
Játékban még csak-csak van olyan magyar csapat, amely felveszi a versenyt a Ferencvárossal, ám keretértéket tekintve már megszorítani sem tudják. Az FTC-t 45,5 millió euróra (16,24 milliárd Ft-ra) taksálják, míg az utána következő Mol Fehérvár már a felét, 21,1 millió eurót (7,53 milliárd forintot) sem éri. És ez az elképesztő különbség kitűnik a legértékesebb hazai játékosok rangsorában is. A top tízbe csak egy székesfehérvári fért be, ráadásul az is egy volt fradista, az ukrán Ivan Petrjak, a többiek mind a zöld-fehéreket erősítik.
Érdekesség, hogy a külföldi összehasonlításban sem áll rosszul a magyar bajnok a keretértékét tekintve. Például Ausztriában a Red Bull Salzburg, míg Horvátország a Dinamo Zagreb mögött a második, Csehországban a harmadik, Belgiumban a hetedik, míg Romániában az első lenne.
blikk