A Tisza-tó nem csak a fürdőzők paradicsoma, hanem a bringások is felejthetetlen élményeket szerezhetnek.
A Hello Hal bloggere elsődleges feladatának tekinti, hogy elkalauzoljon benneteket az édesvízi halak világába. Receptekkel, rendezvényekkel és fesztiválokkal népszerűsítik a halfogyasztást, ami elengedhetetlen része az egészséges táplálkozásnak.
Az egészséges életmódhoz pedig nem csak a táplálkozás, hanem a mozgás is hozzátartozik. Egy halakkal foglalkozó blog pedig mi mást is ajánlhatna, mint sportolást a Tisza-tó környékén, ami egyébként az ország egyik legjobb halas ételeket kínáló helye.
Természetkedvelőknek javaslom a tó körbe kerékpározását, ugyanis minden évszak meglepetéssel szolgál errefelé. A csalóka időnek ne dőljetek be, csak megfelelő öltözettel induljatok neki az útnak. Van azonban pár fontos dolog, amiről jó ha tudtok, mielőtt elindultok.
1.
Kerékpárral végig, autóval szinte teljesen végig a gát koronáján kialakított úton tudsz haladni, így folyamatosan gyönyörködhetsz a vízben, a tájban.
2.
A kerékpárút hossza 65 km. Kis körnek hívjuk azt az utat, amikor nem egy teljes kört teszünk meg, hanem Poroszló és Tiszafüred között a 33-ason levágjuk az utat – ez mintegy 70 km. Nagy kör pedig amikor tényleges kört megyünk, és mindezt megfejeljük egy izgalmas kompozással is. Poroszlónál nem tekerünk át a 33-ason, hanem az ároktői kompig a westernesebb földúttal borított töltésen vagy közúton juthatunk el. Átkompozunk Tiszacsegére, és onnan jutunk vissza Tiszafüredre.
3.
Az kis kör kerékpárral laza tekerés mellett is kényelmesen megtehető 3-3,5 óra alatt. A nagy körre szánjunk egy napot.
4.
Autóval 30 km/óra a megengedett maximális sebesség a gátkoronán. Biztonságosan lehet a kevés forgalom mellett családosan is nekivágni az útnak.
5.
Gépjárművel a vízoldalon lehet csak parkolni! Pihenésnél a kerékpárokat se hagyjátok szanaszét, a közlekedőket ne akadályozza.
6.
Szezonban már az abádszalóki strand miatt sem kell letérni a gátról, korábban a település felé kellet kerülni.
7.
Az északi oldalon a körei strand, a dinnyésháti strand, a sarudi élményfalu és a poroszlói strand miatt is le kell térni a gátról, de csak gépjárművel, a kerékpáros forgalom zavartalan.
8.
A 33-as főúton nincs külön kerékpárút: az autósok a kerékpárosokra figyeljenek, a bringások pedig az autóforgalomra. Ez a 7 km-es szakasz azonban csak egytizede a Tisza-tó megkerülésének.
+1.
Kerékpárral és gyalog a töltésen közlekedni természetesen ingyenes, használatáért sehol sem kell fizetni! Gépjárműveknek viszont engedélyköteles. Engedélyekről és az engedély áráról itt lehet olvasni.
Akik a szeszélyes időjárás miatt csak később merészkednek nyeregre, nekik javaslom, hogy várják meg a májust, azaz a tiszafüredi Kerékpáros Cenrtum nyitását, ami új lehetőségekkel teszi még komfortosabbá a Tisza-tavi kerékpározást.
Az új létesítményben lesz:
– Kölcsönző (prémium kerékpárok, országúti kerékpárok, sisakkamerák, GPS készülékek, stb.)
– Szerviz, mobil szerviz, cserekerékpárok biztosítása
– 8 kiszolgálópont a tó körül, bárhol bérelhetők és leadhatók a kerékpárok
– Parkoló, zuhanyzó, zárható öltözőszekrények, pihenősziget
– Büfé, kávézó, kerékpáros látványterasz
– Hajózási és transzfer lehetőségek
– Túraszervezés, túravezetés, rendezvényszervezés
Forrás: szeretlekmagyarország