Új beutalási rendet adott ki az országos tisztifőorvos. Megszűnhet a Nemzeti Eszközkezelő egy törvényjavaslat szerint.
Az Európai Uniónak 750 milliárd euróra van szüksége a koronavírus-járvány okozta példátlan gazdasági és a társadalmi károk utáni helyreállításhoz – közölte az Európai Bizottság elnöke. Ursula von der Leyen, az Európai Parlament rendkívüli ülésén elmondta: új generáció néven indítanák el a helyreállítási tervet, amely 500 milliárd euró vissza nem fizetendő támogatásból és 250 milliárd euró kölcsönből állna. A 750 milliárd eurót az unió a pénzügyi piacokról szerezné be, hosszú 2028 és 2058 közé eső lejáratra. Az Európai Bizottság által bemutatott terv szerint az Európai Unió hétéves pénzügyi kerete 2021-2027-ben 1100 milliárd euróra emelkedne.
Nehéz tárgyalásokra számít a német kancellár az uniós helyreállítási alap létrehozásáról, de célnak nevezte, hogy az január 1-jén megkezdhesse működését. Angela Merkel úgy vélte: a korábbi, 500 millió eurót előirányzó német-francia javaslat jól megalapozta ezt a kezdeményezést. Közben a francia gazdasági miniszter azt mondta: Párizs reméli, hogy júliusig a 27 uniós tagállam meg tud állapodni a koronavírus-járvány okozta válság miatt szükséges gazdasági helyreállítási alap létrehozásáról.
A Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőcsoportja szerint magyar szempontból nem ad okot bizakodásra az Európai Bizottság 2021-től érvényes hétéves keretköltségvetési javaslata, és helyreállítási programja.
Deutsch Tamás, a Fidesz-KDNP európai parlamenti delegációvezetője szerint a helyreállítási alapra tervezett hosszú távú, 30 éves hitelből Magyarországnak az 1 százalékos befizetési arányával a 750 milliárdos tartozás 1 százalékát, azaz 7,5 milliárd eurót kell visszafizetnie.
Ehhez az adóssághoz képest Deutsch Tamás szerint elfogadhatatlan, hogy csupán 8,1 milliárd euró vissza nem térítendő támogatást kapna Magyarország.
infostart, Hirmagazin.eu