Home Tudástár Technika, kommunikáció 6G – A testünkbe épített szenzorokkal használhatjuk – jelenleg lehet agyba ültetni...

6G – A testünkbe épített szenzorokkal használhatjuk – jelenleg lehet agyba ültetni vagy újjbegybe.. – Ha nem járulsz hozzá, nem tudsz majd használni semmit, ami a 6G-vel működik.. – Szólj hozzá!

Pekka Lundmark, a Nokia vezérigazgatója szerint az évtized végére megérkezik a mostaninál is modernebb technológia, melyet már nem okostelefonokon érhetünk el.

A davosi Világgazdasági Fórumon arra a kérdésre, hogy mikor térünk át okos szemüvegek és egyéb, az arcon viselhető okos eszközök használatára az okostelefonok helyett, Lundmark úgy válaszolt, még a 6G megjelenése előtt várható ez a fordulat.

„Addigra már biztosan nem a ma ismert okostelefonokat használjuk majd a legtöbbet: sok eszköz közvetlenül a testünkbe lesz beépítve” – mondta a CNBC cikke szerint.

Nem pontosította, mire gondol, de olyan cégek, mint Elon Musk Neurolinkje,

már most agyba ültethető eszközökön dolgoznak, melyek gépekkel és más emberekkel is képesek kommunikálni.

Ennél egyszerűbb megoldásként chipek is beültethetők az emberek ujjbegyébe.

A 6G pontos meghatározása jelenleg nem egyértelmű, az 5G-vel is csak most ismerkedik a világ. Az 5G a következő generációs mobilhálózatot jelenti, amelyek szupergyors adatátviteli sebességet kínál és olyan technológiák támogatását ígéri, mint a vezető nélküli autók és a virtuális valóság.

opera pillanatfelvétel 2022 05 28 143645 www.bmbah.hu

A Meta, a Google és a Microsoft olyan új, kiterjesztett valóságon alapuló headseteken dolgoznak, amelyek egy napon felválthatják az okostelefonokat. A Google pénzügyi igazgatója, Ruth Porat arról beszélt Davosban, hogy ezek az eszközök nagyon is mindennapi problémákat oldhatnak majd meg, például beszélgetőpartnerünk szavait

valós időben fordítják majd számunkra.

A Google már korábban készített egy Google Glass névre keresztelt okos szemüveget, amely iránt azonban mérsékelt volt az érdeklődés.

A beszélgetésen a metaverzum is szóba került: Lundmark szerint idővel mindennek elkerülhetetlenül megszületik majd egy digitális mása, amihez végtelen számítógépes kapacitásokra lesz szükség. Ehhez a mainál százszor vagy akár ezerszer gyorsabb hálózatokra lesz szükség.

Nyitókép: Pixabay.com

infostart nyomán

Hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás