Ahány forrás, annyiféle hivatkozás olvasható arról, miért is rettegünk a dátum szerint 13-ra eső pénteki napoktól. Legvalószínűbb, hogy a babona a templomos lovagokat eretneknek nyilvánító V. Kelemen pápához köthető.
Az egyházfő elfogatta és máglyára küldte a lovagokat. Az egész Európában érvényes ítéletet 1307-ben október 13-án, pénteken hajtották végre.
Keresztre feszítés
13-an ültek az utolsó vacsoránál, Jézust pénteken feszítették keresztre, ha a kettőt összerakjuk, meg is kapjuk a péntek 13-tól való félelmek egyik ősi okát.
Űrkatasztrófa
A balvégzetű Apolló 13-at 1970. április 11-én 13 óra 13 perckor bocsátották fel. A dátum számjegyei is a 13-as számot adják ki: 7+0+4+1+1=13. Az űrhajót 13-án súlyos robbanás rongálta, bár a detonáció történetesen nem péntekre esett. Talán ez volt a szerencse, a legénység szerencsésen visszatért a Földre.
Rabló bandita
Butch Cassidy, a sokszoros amerikai vonat- és bankrabló 1866. április 13-án, pénteken született. A korabeli mendemonda szerint a legendás bűnözőnek szerencsét hozott a dátum, ezért tudott újra meg újra meglépni az igazságszolgáltatás elől.
13: tiltott szám
A babona miatt az amerikai kórházakban többnyire nincs 13-as számú kórterem, a toronyházakból hiányzik a 13. szint, sőt a szállodákban sem találni 13-as számú szobát.
Fóbiás államférfi
Franklin D. Roosevelt amerikai elnök egyetlen hónapban sem utazott 13-án, és soha nem adott olyan ebédet vagy vacsorát, amelynek során 13-an ültek volna asztalhoz. A péntekre eső 13-ákon pedig ki sem mozdult otthonról.
Amerikában rettegnek a legjobban
2010-ben péntek 13-ra esett a balkezesek világnapja. Az Egyesült Államokban, ahol talán a legerősebb a balszerencsés naptól való félelem, spontán mozgalom indult az esemény elcsúsztatása érdekében. Végül – ahogy világszerte mindenhol – Amerikában is az eredetileg tervezett időpontban tartották a kapcsolódó rendezvényeket, igaz, többszörös biztonsági intézkedések mellett.
Forrás: Ripost