Kegyetlen titok nehezedett a most 67 éves asszonyra attól a pillanattól fogva, hogy tiniként egy párnát tett síró, 18 napos gyermeke arcára, és addig tartotta ott, míg az meg nem fulladt. Melody Casson végül több, mint 50 évvel az eset után került bíróság elé. Ügyében hétfőn hozták meg az ítéletet.

2015-07-22_153217

Melody 2014 februárjában tette meg szörnyű vallomását. “El akarok mondani valamit. El akarok mondani mindent…” – kezdte, majd részletesen beszámolt arról, hogyan végzett kisgyermekével, Wayne-nel 1963 szeptember 6-án. A 18 napos Wayne rettenetesen sírt, az ekkor még csak 15 éves Melody Casson azonban nem szerette volna, ha a pici felébreszti a családját, így egy párnát szorított az arcára. Csak el akarta hallgattatni – azonban megfojtotta őt. Megrémült. Soha nem ártott addig a gyermeknek. Végül úgy döntött: hazudik.

Később azt vallotta a bíróság előtt, elaludt a picin, és ez okozta Wayne halálát. A hatóságok elfogadták beszámolóját, és a gyermek halálát gondatlanságként könyvelték el. Amikor tavaly a brit asszony vallomást tett, arról is beszélt, hogy húsz évvel később, 1983-ban Darren fiát egy autóbalesetben elveszítette – és ez a veszteség biztosan büntetés volt számára a két évtizeddel korábbi gyilkosságért – írja a Daily Mail.

Melody nem kívánt nyilatkozni a sajtónak, ám párja elárulta: a család több tagja mellettük áll, míg mások hallani sem akarnak róla többé. “De végső soron nem ők számítanak, csakis Melody. Ami a tárgyaláson történt, nem befolyásolja, hogy érzett 52 éven keresztül. Ez egy olyan dolog, amit a sírba is magával visz majd…”

Melody Cassont hétfőn két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. Thirwall bírónő elmondása szerint egy rendkívül ritka ügyben kellett ítéletet hozni: “Elfogadom, hogy bűnösnek érezte magát egy életen keresztül, és a törvény elé akart lépni – amit végül meg is tett. Elvette a saját gyermeke életét. Ez a tett beárnyékolta a fiatalságát és egész felnőttkorát. Az igazi büntetés egy életre szól majd, és ez ellen nem tehetek semmit” – utalt a bírónő arra, hogy az asszonynak elsősorban a saját lelkiismeretével kell (és kellett) megküzdenie. Ennek köszönhetően született meg a viszonylag enyhe büntetés is.

Forrás: PinkPencil