Home Tudástár Technika, kommunikáció 4 ok, ami miatt a Facebook függőséget okoz

4 ok, ami miatt a Facebook függőséget okoz

Kép­te­len vagy le­szokni a láj­ko­lás­ról és a posz­to­lás­ról, még akkor is, ha ma­gad­ban már száz­szor meg­fo­gad­tad, hogy soha többé nem je­lent­ke­zel be a kö­zös­ségi ol­dalra? Lehet, hogy tud­juk az okát…

4 ok, ami miatt a Facebook függőséget okoz

Kár tagadni: a Facebook mára szinte teljesen átvette az irányítást sokak élete felett, olyannyira, hogy már mindennapjainkat is jelentősen befolyásolja, hogy éppen ki mit posztol, lájkol vagy oszt meg a legnépszerűbb közösségi oldalon.

Olyannyira, hogy kutatók már kísérletekkel is vizsgálják a jelenséget. Egy nemrég publikált akcióban például megpróbálták leszoktatni a felhasználókat a hírfolyamuk állandó bámulásától.A kísérlet résztvevőinek 99 napig tilos volt bejelentkezniük a közösségi oldalra, kedélyállapotukat pedig 33 naponta részletesen elemezték a Cornell Egyetem kutatói – írja a DailyMail.

A kutatók a kísérlet eredményeképpen 4 fő okot azonosítottak, melyek miatt a résztvevők többsége képtelen volt elszakadni a Facebooktól, annak ellenére, hogy kifejezetten ez volt a feladatuk.

Lássuk tehát, mivel tart fogva sokakat a közösségi oldal!

1. ok:  Maga a függőség

A Facebook rendszeres gyakori használata pszichikai függést okoz, sokan ugyanúgy képtelenek leszokni róla, mint a drogokról vagy éppen a szerencsejátékról.

A kísérlet egyik résztvevője így vallott Facebook nélküli napjairól:

„Az első 10 napban valahányszor megnyitottam a böngészőt, az ujjam szinte automatikusan írta az f betűt a keresősávba!”

2. ok: Igény a környezet megtévesztésére, vagyis a manipulációra

Sokan arra használják a közösségi oldalt, hogy idilli képet alakítsanak ki magukról, amit végül nem csak ismerőseik, de ők maguk is elhisznek. Ha te is közéjük tartozol, akkor minden bizonnyal alig várod majd, hogy újra posztolhass egy irigylésre méltó fotót – magadról.

3. ok: Hirtelen jött rosszkedv

A kutatás arra is rávilágított, hogy a jó passzban lévő felhasználók könnyebben kibírták a közösségi oldal nélkül. Ezzel szemben azok, akiket hirtelen elfogott a szomorúság, kétségbeesésükben gyakran a Facebookra menekültek bánatuk elől.

4. ok: A konkurencia hiánya

A felmérésből az is kiderült, hogy azok a netezők, akik a Twitteren, vagy az Instagramon is aktívak, jóval könnyebben bírják Zuckerbergék birodalma nélkül, hiszen máshol is ki tudják élni posztolási vágyukat.

Te meddig bírnád lájkolás nélkül?

Forrás: Ripost

Exit mobile version
Megszakítás