Rohanó világunkban, az ember gyakran felesleges időpocséklásnak tartja, hogy naponta akár 15 percet leüljön és magára szánjon, pedig olykor életmentő is lehet.

 

Woman Lying on Picnic Table in Meadow --- Image by © Patrik Giardino/Corbis
Woman Lying on Picnic Table in Meadow — Image by © Patrik Giardino/Corbis

1. Lelki problémák

Ez az a jelenség, amit sokan alábecsülnek, pedig ha nem kapjuk fel fejünket az intőjelekre, később azok fizikai formában fognak bekopogtatni az ajtónkon. Ma már nem titok, hogy a lelki sérelmek nagymértékben folyásolják be egészségi állapotunkat. Ha gyakran nyúzottnak, unottnak, kiégettnek, feszültnek érzed magad, ha reggelente kedvetlenül érzed magad és legszívesebben ki sem kelnél az ágyból, az baj. Ez a jelenség ugyanis azt feltételezi, hogy szinte semmi, vagy legalábbis nagyon kevés olyan dolog van az életedben, amit őszintén örömmel űznél. Amennyiben van, fordíts rá több időt, ha nincs, akkor keress egyet.

2. Fizikai tünetek

Fejfájás, szédülés, kimerültség, remegés, hányinger, álmatlanság, fájdalmak, (….) A fizikai tünetekre, már inkább odafigyelnek az emberek. Megijedünk és gyakran szidalmazzuk is az életet, hogy ugyan miért ver minket a sors, pedig ha szívünkre tennénk a kezünket, akkor nagyon is jól tudnánk, hogy miért alakultak úgy a dolgaink, ahogyan. A tested és az egészséged az, ami lehetővé teszi, hogy élhess, ezért fontos, hogy ne hajszold túl magad! Gondoskodj magadról és becsüld úgy önmagad, mint bárki mást, akit szeretsz.

3. Nem kielégítő kapcsolatok

Olykor panaszkodunk amiatt, hogyan viselkedik velünk a párunk, családunk, barátunk. Mikor azt tapasztaljuk, hogy egy kapcsolatunk nem kielégítő, még joggal merülhet fel bennünk az elképzelés, hogy esetleg a másikban hibázik valami, azonban ha szinte az összes kapcsolatunkban találunk kivetni valót, akkor talán szóba jöhet az is, hogy a keresendő ok bennünk található. Ha túl hajszolt és feszült vagy, akkor a szeretteid társaságára sem leszel egy idő után nyitott, ez pedig növeli a feszültséget benned is és bennük is.