Évi 100 ezer forintot kaphatsz a Magyar Államkincstár egyik kevésbé ismert szolgáltatásának köszönhetően.

Még mindig sokan nem ismerik a Magyar Államkincstárnál elérhető nyugdíj-előtakarékossági számlát, amely február óta elérhető.

A számlára igényelhető adókedvezmény összege maximum évi 100 ezer forint, melyet évi 500 ezer forint befizetésével lehet elérni.

Nyugdíj-előtakarékossági számla

A Magyar Államkincstár Nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ) szolgáltatása február 2-án indult. A NYESZ révén a Kincstár úgy nyújt nyugdíjcélú öngondoskodási lehetőséget, hogy az egy már meglévő állami támogatásra, valamint a forgalomban lévő állampapírokra épít, írta az Economx.

A NYESZ egy államilag támogatott nyugdíj-megtakarítás, így igényelhető rá a nyugdíjcélú megtakarítások után járó 20 százalék személyi jövedelemadó (szja) jóváírás. Ez azt jelenti, hogy az ügyfél a nyugdíj-előtakarékossági számlájára tárgyévben teljesített befizetései összegének akár 20 százalékát is vissza tudja igényelni az szja-ból.

GettyImages-1464737954 (3)

Fotó: Gabor Meszesan / Getty Images Hungary

A nyugdíj-előtakarékossági számlára igényelhető adókedvezmény összege maximum évi 100 ezer forint (2020-ig nyugdíjba vonulóknak 130 ezer forint), ez a plafonérték évi 500 ezer forint befizetésével elérhető. 

Fontos, hogy amennyiben az ügyfél más adókedvezményre feljogosító szolgáltatást is igénybe vesz (Nyugdíjbiztosítás, Önkéntes nyugdíjmegtakarítás, Önsegélyező és Egészségpénztár), akkor a Nyugdíj-előtakarékossági számlával kiegészítve az összes visszaigényelhető összeg maximum 280 ezer forint.

A Kincstárban nyitott NYESZ előnye, hogy ügyfélkapun keresztül online néhány kattintással azonnal megnyitható a már meglévő értékpapír nyilvántartási-számla mellé, amelyet követően az ügyfelek már WebKincstár/MobilKincstár felületen otthonról, egyszerűen intézhetik megtakarításaik befektetését.

Az államkincstár szerint a termék mellett szóló érv az is, hogy a NYESZ számlavezetése díjmentes, az állampapírok megvásárlásához külön nem számítanak fel kincstári díjat. Nincs rendszeres befizetési kötelezettség, nincs havi fix összeg, aminek kötelezően be kell érkeznie.

NYESZ-t ezért szerintük bárkinek érdemes nyitni, aki ki tudja használni a 20 százalékos adóvisszatérítést és akár a nyugdíjba vonulásig, de legalább 10 évig a számlán tudja hagyni a megtakarítását.

Képek: Getty Images Hungary

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőRákot is jelezhet ez a gyakori tünet – Nem biztos, hogy gyulladás okozza
KövetkezőAz Eiffel-torony titka: sokan rosszul tudják, ki tervezte az épületet
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza