A mazsolát sokan csak akkor fogyasztják, ha megsütik süteményben, vagy belebotlanak egy-kettőbe a túrós táskában. Pedig egy igen értékes aszalt gyümölcsről van szó, melyből érdemes rendszeresen fogyasztani önmagában is egy-egy marékkal.
Ideális nassolnivaló két étkezés között, s nem csak süteménybe, hanem joghurtba vagy tejbe is keverhetjük a reggeli gabonapehely mellé! Ráadásul nincsen benne sem zsír, sem koleszterin!
Íme, 10 ok, amiért érdemes mazsolát ennünk nap, mint nap!
1.Magas cukortartalma segít leküzdeni a cukor iránti sóvárgást két étkezés között. Szőlőcukor és gyümölcscukor tartalma gyorsan felszívódó energiával tölti fel a szervezetet.
2.Gazdag antioxidánsokban, segít semlegesíteni a szervezetben keletkező szabad gyököket, s ezzel csökkentheti a szervezet gyulladásos folyamatait, a szív- és érrendszeri valamint a daganatos betegségek kockázatát.
3.Vasat is találunk benne. A vas fontos része számos létfontosságú fehérjének és enzimnek, szükséges az oxigénszállításhoz és a sejtek növekedésének szabályozásához. Vashiány esetén a sejtekhez nem jut elegendő oxigén, csökken a teljesítőképesség, gyengül az immunrendszer, és gyakran szédülhetünk.
4.Káliumtaralma hozzájárul az egészséges szívműködés, valamint a normál ideg- és izomműködés fenntartásához.
5.A mazsolában kalcium és bór is található. Utóbbiról kevesen tudják, hogy nagyon fontos a csontok egészégének megtartásához és a csontritkulás kockázatának csökkentésében.
6.Rosttartalma révén hozzájárul a bélrendszer normál működéséhez, megelőzi a székrekedést, és támogatja az emésztőrendszer egészséges működését.
7. Béta-karotin és A-vitamin tartalmánál fogva védi szemünk egészségét, és csökkentheti a szembetegségek kialakulásának kockázatát.
8.Akárcsak a vörös szőlő, a mazsola is tartalmaz rezveratrolt. A vörös szőlőben és vörös borban található rezveratrol és transz-rezveratrol aszabad gyökök befogásában kiemelkedő jelentőségű.
9.A mazsola védhet a fogszuvasodással szemben. A szuvasodás kialakulásáért az esetek döntő többségében a Streptococcus mutans nevű szájüregi baktérium a felelős, mely a fogak felszínén található plakkokban él és szaporodik. A baktérium a cukrokból savat készít, amely képes a fogzománc bontásáraA mazsolában található oleanolavról kimutatták, hogy gátolja a Streptococcus mutans aktivitását, továbbá a baktérium okozta vékony filmréteg létrejöttét a fogak felszínén.
10. A szőlőben és mazsolában is jelen lévő oleanolsav ezen felül gyulladásgátló, tumorellenes, májvédő, antidiabetikus, antibakteriális és HIV-ellenes hatással is rendelkezik.
Érdemes naponta 80-100 gramm mazsolát elfogyasztani. Válasszuk ezt a szárított gyümölcsöt az egészségtelen sós rágcsálnivalók vagy cukrozott nyalánkságok helyett két étkezés között. Bátran kombináljuk bármilyen élelmiszerrel, nem kell tartanunk attól, hogy hízni fogunk tőle.
forrás: Nőinetcafe