A paksi atomerőmű (MTI Fotó: Máthé Zoltán)
Az MNT ezt azért tartja aggasztónak, mert meggyőződése, hogy a hazai villamosenergia-termelő kapacitás fenntartásának legmegfelelőbb módja, ha az egyéb, például megújuló energiaforrásokat alkalmazó megoldások mellett új atomerőművi blokkok is épülnek.
A társaság emlékeztet arra, hogy a paksi atomerőmű két új blokkal történő bővítéséről 2014 januárjában született kormányzati döntés, decemberben pedig a megvalósítási megállapodást is megkötötték az orosz szállítóval. A tenderezés elmaradását és a projekt jelenlegi mértékű titkosítását azonban az MNT nem tartja helyesnek, mert így sem a hazai szakemberek, sem a lakosság nem ismerheti meg megfelelő mélységében az új blokkok létesítésének műszaki, biztonsági és gazdasági vonatkozásait és a szállító kiválasztásának indokait.
A paksi telephelyen két darab VVER-1200/V491 típusú, egyenként 1200 megawatt névleges teljesítményű reaktor beépítését tervezik, amelyek létesítésével a Roszatom leányvállalatát, a Joint-Stock Company Nizhny Novgorod Engineering Company Atomenergoproekt céget, mint fővállalkozót bízta meg az MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. A tervek szerint a telephelyi munkálatok 2018-ban kezdődnek meg.