Hallottál már a rózsaszín tóról? Nem? Világunk tele van természeti csodákkal, amelyekről még csak nem is tudunk, hogy létezik.

Nyilván elég nehéz eljutni ezekre a helyekre, de legalább megtekinthetjük őket képeken, illetve elolvashatjuk az egyedi történetüket. Le fogsz döbbenni a cikkünk olvasása során.

A Hillier- tó

HILLIER

Egyértelműen az a különlegessége, hogy a tó vízének rózsaszín, afféle pink látványa van. Természetesen a tudósok is felfigyeltek rá és lényegében már évek óta kutatják, hogy mi is lehet ennek az oka.

Hillier

Végleges elfogadott válasz viszont még a mai napig sincs. A Middle-szigeteken található és mintegy 600 méter hosszú, a peremét pedig hófehér kikristályosodott sóperem övezi. Ausztrália egyik kiemelt turista látványossága.

A rejtélyt már az 1800-as éve elején próbálták megfejteni. John Thistle megállapította, hogy a tó vizének nagyon nagy a só tartalma, viszont ez önmagában nem ad okot a víz elszíneződésére. Vannak még rózsaszín tavak, például a Pink-tó, de az ő esetében kimutatható, hogy az elszíneződést a vízben található organizmusok okozzák.

Ezt nem tudták bizonyítani a Hillier-tó esetében. Egy másik feltevés szerint a tó különleges színét a sókristályokban található vörös színű halophilic baktériumok okozzák. További különlegessége, hogy magasról nézve a víz színe sötétebbnek tűnik, mint közelről. Rózsaszín ide vagy oda, az emberre semmilyen káros hatással nincsen a tó vize.

Hidden Beach

Islas_marietas

A Hidden Beach magyar nevén Rejtett Tengerpart. Továbbá szokták még hívni Playa del Amor-nak is, amely magyarul annyit jelent, hogy Szerelem öböl. Mexikóhoz tartozik, azon belül pedig a lakatlan Marieta-szigetekhez.

Tulajdonképpen egy lakatlan édenkert. A különlegessége az, hogy egy félig vízzel teli lyuk, amely érintkezik a vízzel teli tengerparttal. A tengerpart viszont csak egy szűk alagúton keresztül úszva közelíthető meg. A Marieta-szigetvilág több ezen éve alakult, mégpedig vulkáni tevékenységek miatt.

A Titkos tengerpart viszont már nem a természet műve, hanem emberi kézé. Az 1900-as évek elején a mexikói kormány a lakatlan szigeten katonai kísérleteket hajtott végre. Ennek következtében rengeteg robbanás is történt, amelyek miatt hatalmas kár keletkezett a növény- és állatvilágban. Sokan viszont úgy vélekednek, hogy pont ezek a robbantások voltak szükségesek ahhoz, hogy végül kialakuljon ez a különleges tengerpart.

Jacques Cousteau még az 1960-as években szólalt fel a szigetvilágon történő katonai beavatkozás ellen. A mexikói kormány végül lemondott arról, hogy itt kísérletezzen. Továbbá sikerült elérniük azt is, hogy nemzeti parkká nyilvánítsák a szigetet. Így tehát még vadászni és halászni sem szabad a szigeten. 2008-ban pedig az UNESCO felvette a szigeteket a védett világörökségek közé.

Salar de Uyuni

Salar_uyuni

Egy bolíviai sósivatag, ahol a hófehér sómezők felszínén megkettőződik az égbolt, gyakorlatilag a Föld legnagyobb égi tükre. Továbbá a Salar de Uyuni a világ legnagyobb területű és egyben a legmagasabban fekvő sómezője is. Különleges, délibábszerű látványt nyújt, mivel a napsugarak fénye megtörik a sóval borított tájon, amely tükörként képes visszaverni az égbolt képét, nem mellesleg megkettőzve azt.

Salar_de_Uyuni

A sós sivatagként is emlegetett természeti csodán esős évszakban finom vízréteg keletkezik, ez kölcsönzi a táj lélegzetelállító látványát. Egészen különleges rajta sétálni, hiszen olyan érzése van az embernek, mintha csak a felhőkön járkálna.

Forrás: delina

Képe: https://commons.wikimedia.org