13.8 C
Budapest
2024. március. 28. csütörtök
HomeSport2020-as tokiói olimpiai játékokRomjaiból támadt fel a magyar női kézilabda-válogatott: csodálatos meccsen verte meg a...

Romjaiból támadt fel a magyar női kézilabda-válogatott: csodálatos meccsen verte meg a spanyolokat az olimpián

Megszerezte első két pontját a magyar női kézilabda-válogatott 29-25-re legyőzte Spanyolországot. Kovacsics Anikó, Szucsánszky Zita és Janurik Kinga elvesztése után, a romjaiból állt fel a magyar csapat, nagyszerű győzelmet ért el, maradt esély a továbbjutásra.

Szöllősi-Zácsik Szandra révén aktívan kezdtük a meccset, egy kiharcolt, majd egy kihagyott büntető után betörésből szerezte a meccs első gólját. Aztán belekezdtünk egy 3-0-s rohanásba, az olimpián először kezdtünk ilyen meggyőző játékkal. Ami még szembetűnő volt a korábbi meccsekhez képest a meccs elején, hogy Bíró Blanka is két szép védéssel kezdte a találkozót. Ráadásul a lövések is jó százalékkal mentek be. A hetedik perc vége előtt máris időt kért a spanyol kapitány, mi meg 5-1-re vezettünk.

Még több sporthír!

tizedik perc végén már 7-2-re vezetett a magyar csapat úgy, hogy még emberhátrányból is be tudott találni. Szembetűnő statisztika volt, hogy míg mi kilencszer, addig a spanyolok csak ötször lőttek kapura. Márton Gréta pedig négy lövésből négy gólnál járt. A félidő felénél 8-4-re vezetett a magyar válogatott.

Aztán hiába lőttünk többet kapura ellenfelünknél, h-rom, vagy négy olyan lövés is volt, ami sajnos kaput sem talált. Ezzel együtt is 10-6-ra vezettünk a 22. percben, Márton továbbra is hibátlan volt. Amúgy nagy rohanásban volt a két csapat, elég sok hibával (összesen 11 eladott labda, négy a mi oldalunkon). Ezekkel együtt is ez volt a magyar válogatott eddigi legjobb félideje az olimpián, amit 14-11-re zártunk az első félidőben.

Egy könnyed Bíró-védéssel, majd egy Tomori kapufával indult a második félidő. Aztán két spanyol góllal, mi Kisfaludy révén a negyedik perc elején találtunk be, ekkor 15-13 volt ide. Bár a spanyolok egy gólra feljöttek, de a hatodik percben megint hárommal vezettünk.

Eltelt tíz perc és szerencsére ugyanolyan koncentrált volt a válogatott, mint az első harminc percben. A csapat ugyanolyan éles maradt, kevés ziccert hibáztunk és 21-16-ra vezettünk, Bírónak is voltak nagyszerű védései, a védelem is kiválóan működött. A 41. percben a spanyolok időt kértek, majd 23-16-ról egyből feljöttek 23-19-re, Elek Gábor is időt kért azonnal, ekkor már csak egy fél félidő volt hátra.

Sajnos a spanyol kapus egyre többet védett, vagy a koncentrációnk fogyott el, pedig héttel is vezettünk. Szoros lett a meccs, nyolc perccel a vége előtt már csak két góllal vezettünk. Jött az újabb fordulat, 54:29-nél megint néggyel vezettünk, persze, hogy időt kértek a spanyol. A védekezésben olyanokat mutattunk, mint még eddig egyszer sem, a véghajrát gyakorlatilag hátul nyertük meg, három perccel a vége előtt három góllal álltunk a spanyolok előtt.

Csodálatosan játszott ez a minden gondtól és bajtól megtizedelt válogatott. Fantasztikusan jöttünk ma ki minden hullámvölgyből, akkor is, amikor nyolc percig nem szereztünk gólt. Ezzel az eredménnyel a svédeket az első helyen juttattuk tovább. Velük játszunk az utolsó körben, reméljük erre emlékezni fognak, hiszen még marad halvány esély a továbbjutásra. Ez egy nagyszerű produkció volt.

„Azok, amik eddig hiányoztak, azok jöttek ma. Tomori Zsuzsa a védekezésben, Bíró Blanka a kapuban bizonyította, hogy érdemesek vagyunk erre. A lényeg, hogy kijöttünk a gödörből. Megbeszéltük, hogy visszatérünk a védekezési alapokhoz. Támadójátékban az elején könnyű gólokat lőttünk, és amit nagyon szeretünk, hogy végig előnyben kézilabdáztunk. Végre felszabadultan játszottunk. Tomori azt mondta, hogy All-in-re megyünk, de ez egy fél All-in volt, majd hétfőn a svédek ellen. – mondta Elek Gábor szövetségi kapitány.