Home Sport Sporthirek Őrületes tizenegyespárbajban nyert Spanyolország

Őrületes tizenegyespárbajban nyert Spanyolország

infostart

A rendes játékidő végétől emberhátrányban játszó svájci válogatottat a végjátékban gyűrte le a spanyol csapat.

Spanyolország 1-1-et követően tizenegyespárbajban jobbnak bizonyult Svájcnál a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság első negyeddöntőjében, pénteken, Szentpéterváron.

Óriási spanyol mezőnyfölénnyel kezdődött a találkozó, a svájciak a kontrákra építettek, de taktikájukat gyorsan fel kellett adniuk, mert hátrányba kerültek, Embolo pedig sérülés miatt vált ki. Időbe telt, amíg Shaqiri irányításával a svájciak magukra találtak, és elsősorban pontrúgásaik után veszélyeztettek, de gól nélkül maradtak a fegyelmezett spanyolokkal szemben.

A spanyol Jordi Alba (j) csapattársával, Alvaro Moratával ünnepel, miután gólt szerzett Svájc ellen. Később kiderült, hogy öngólnak számít a találat. MTI/AP pool/Dmitrij Loveckij

Még több sporthír!

A szünet után is bátor játékot vállalt fel Svájc, így amíg ellenfelük csak lehetőségekig jutott, előttük már helyzetek is adódtak, a 68. percben pedig Shaqiri találatával – nem érdemtelenül – egyenlítettek. Nem sokkal később viszont emberhátrányba kerültek, de úgy jutottak el a hosszabbításig, hogy nagyon nem kellett izgulniuk.

Hatalmas spanyol helyzettel vette kezdetét a ráadás – Gerard Moreno hibázott -, majd Sommer bravúrjai tartották életben az egyre inkább elfáradó svájciak reményeit, akik óriási védőmunkát, több blokkolt lövést bemutatva eljutottak a tizenegyespárbajig. Ott viszont négy rúgójuk közül csak egy volt eredményes – Unai Simón kétszer védett -, így a világbajnok franciák kiejtése után búcsúzni kényszerültek.

Spanyolország az elődöntőben majd az esti Belgium-Olaszország találkozó győztesével csap össze, a meccset kedden, Londonban játsszák.

A mérkőzést élőben közvetítettük, a percről percre tudósítást és a fotókat itt nézhetik vissza.

Unai Simon és Cesar Azpilicuetaöröme, miután legyőzték a svájci csapatot (Gonzalo Arroyo – UEFA/UEFA via Getty Images)

I. félidő:

8. perc: Jobb oldali spanyol szöglet után a labda a tizenhatosig pattogott, ott a bal oldalon helyezkedő Jordi Alba tüzelt igazítás nélkül. A labda a blokkolni szándékozó Zakaria lábáról a svájci kapu jobb oldalába pattant, megtévesztve az így tehetetlen Sommer kapust (1-0).

II. félidő:

68. perc: Laporte tisztázott a spanyol tizenhatosnál, de a közelben helyezkedő társáról, Pau Torresről visszapattant a labda Freuler elé, aki középre passzolt, Shaqiri pedig a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

77. perc: Freuler csúszott rá Gerard Moreno bokájára, amiért a svájci vétkest azonnal kiállította Michael Oliver.

Tizenegyespárbaj:

Első spanyol lövőként a csapatkapitány Busquets a jobb kapufát találta el (0-0).

Gavranovic a kapu jobb oldalába lőtt, Unai Simón a másik irányba vetődött (0-1).

Dani Olmo a jobb felsőbe lőtt, Sommer jó irányba vetődött, de nem volt esélye (1-1).

Schär gyengén lőtt, rosszul helyezett próbálkozását Unai Simón hárította (1-1).

Rodri a kapu bal oldalát választotta, de félmagas lövését Sommer kiütötte (1-1).

Akanji rosszul helyezett, lapos lövését védte Unai Simón (1-1).

Gerard Moreno a bal felsőbe lőtt, Sommer ismét jó irányba vetődött, de ezúttal nem volt esélye (2-1).

Vargas kapu fölé lőtt (2-1).

Oyarzabal a kapu bal oldalába lőtt, Sommer az ellenkező oldalra dőlt (3-1).

A svájciak ötödik rúgójátékosára már nem volt szükség.

Nyitókép: Anatoly Maltsev – Pool/Getty Images