Home Tudástár Magyar találmányok Magyar találmány a mobiltelefonokra – nanotechnológiás védelem a vírus ellen!

Magyar találmány a mobiltelefonokra – nanotechnológiás védelem a vírus ellen!

A magyar nanotechnológiás védőkendő már kapható. Fotó: Pixabay

Kutatók szerint az új típusú koronavírus akár három vagy négy napig is életben maradhat a mobiltelefonok kijelzőin és más üvegfelületeken.

Elméletileg mindig négy napra karanténba kellene helyeznünk a telefonunkat nyilvános használat után, vagy használjunk egy új magyar találmányt a kütyü fertőtlenítésére.

A WHO vizsgálatai* alapján az eredeti 2003-as SARS-CoV vírus üvegfelületeken négy napig, fém és műanyag felületeken pedig 3 napig maradt életben. Az újtípusú koronavírust (SARS-CoV-2) vizsgáló amerikai egészségügyi intézet a friss kutatásából pedig az derül ki, hogy a fémes és műanyag felületeken három napig marad aktív a kórokozó. A tudósok 2020-ban azt nem tesztelték, hogy meddig lelhető fel a koronavírus az üvegen, de az eddigi információk alapján feltételezhető, hogy négy napig is fertőzhet. Ezek bármilyen üveg képernyővel rendelkező eszközre vonatkoznak, az iPhone és az Android telefonoktól kezdve a tabletekig és az érintőképernyős laptopokig.

A magyar nanotechnológiás védőkendő már kapható. Fotó: Pixabay
A magyar nanotechnológiás védőkendő már kapható. Fotó: Pixabay

A mobilkészülékek kiemelt veszélyforrások, mivel naponta akár több százszor is megérinthetjük azokat. Az arcunkhoz emeljük őket a hívásokhoz, velünk vannak az étkezőasztalon és az ágyban is – innen már csak egy mozdulat, hogy a száj, az orr és a szem területét elérje a vírus.

Ha fertőzött felületet érintettetek meg és utána tömegközlekedéskor vagy a bolti bevásárlás közben a telefonotokhoz értek, arra is azonnal átkerül a szennyeződés. Elméletileg minden alkalommal négy napra karanténba kellene helyeznünk a telefonunkat azután, hogy a lakásból kilépve megérintettük őket, hiszen így bizonyosodhatnánk meg száz százalékosan arról, hogy nem szennyeződött meg koronavírussal.

A gyakorlatban ezt nagyon nehéz lenne kivitelezni, de néhány módszerrel nagyban csökkenthetjük a készülékek okozta higiéniai kockázatot. A biztonság érdekében érdemes minimalizálnunk okostelefonunk nyilvános használatát. Hazaérve egyből mossuk meg a kezünket és fertőtlenítsük le a készülékünket. Jobb híján használhatunk alkoholos törlőkendőt, de hatásosabb védelmet ad egy új magyar nanotechnológiás törlőkendő.

Magyar találmánnyal óvhatjuk meg a kijelzőnket

A koronavírus terjedésének lelassítása érdekében egy magyar cég továbbfejlesztette meglévő találmányát és már meg is kezdték a gyártást Debrecenben. Nanotechnológiás törlőkendőjükkel az okostelefonok apró karcolásainak mélyedéseit is fertőtleníthetjük. A törléssel 96 százalékos antibakteriális hatás érhető el, TÜV tanúsítvánnyal hitelesítve.

„A nanotechnológiás törlőkendő a legapróbb helyeken is hatástalanítja a kórokozókat, így minimálisra csökkenti a fertőződés veszélyét. Kizárólagos forgalmazóként már elkezdtük teljesíteni az első megrendeléseket. A gyártósor jelenlegi kapacitása szerint napi tízezer darabot tudunk belőle készíteni, de az érdeklődéssel arányosan dolgozunk a bővítésen” – mondta Kollár István Steve, a virusstopshop.com alapítója.

eletforma, Hirmagazin.eu

Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a sajtoiroda@hirmagazin.eu e-mail címen.
Exit mobile version