Home Tudástár Technika, kommunikáció Magyar nő kérte, hogy belé ültessenek egy chipet, most már azzal fizet...

Magyar nő kérte, hogy belé ültessenek egy chipet, most már azzal fizet a boltban..

ppsk9kpturbxy9lmjrlztm4nda2yjjkm2fmzdblnzq2yjnhmmzjmwe0ns5wbmeslqmazqhxzqvizqahkwxnaujnaz6botaf

A jövő eljött: megvalósulni látszik az, amit eddig csak tudományos-fantasztikus művekben olvastunk vagy láttunk. Egy svájci magánklinikán olyan beavatkozást végeztek el Schumacher Vandán, amely után többek között bárhol tud fizetni, ahol bankkártyát elfogadnak. Ezt egy, a bőre alá ültetett csip biztosítja számára.

A legfontosabb – és legérdekesebb hírek itt! Kattints és szólj hozzá, osztd meg a legérdekesebb – és legizgalmasabb tartalmakat!

Vanda a Blikknek elárulta, nem sokkal a beavatkozás után már ki is próbálta az eszközt, amely kiválóan működött, annak ellenére, hogy még kötés borítja a kezét.

Schumacher Vanda büszkén mutatja, hogycsak egy kis tapaszt visel a műtét helyén

Picit fáj még a beavatkozás helye, de nem vészes. Az egész műtét mindössze tizenöt percet vett igénybe, helyi érzéstelenítéssel csinálták – mesélte a BeleValóVilág műsorvezetője, aki Magyarországon első nőként visel ilyen mikrocsipet a kezében.

A sebész apró vágást ejtett a kézfején, azon keresztül helyezték be az eszközt

Én vagyok a negyedik magyar, akin ezt a beavatkozást elvégezték, de nőként az első! Sokat járok Amerikába, rengeteg barátomnak van már hasonló, most is hatan voltunk egyszerre a klinikán, beültetésre várva – újságolta a korábban az Éjjel-nappal Budapestben és a Hotel Margaretben is szereplő színésznő.

Ráadásul a beavatkozás mindössze 199 eurót, azaz mintegy 78 ezer forintot kóstál, olcsóbb, mint a legtöbb mobiltelefon, amely képes az érintésmentes fizetésre. Ráadásul egy hasonló kis technikai eszköz – természetesen a megfelelő applikáció használatával – képes lehet a gépkocsi ajtajának nyitására, vagy vezérelheti egy okosotthon berendezéseit.

Ha azt vesszük, hogy egy szájfeltöltés többe kerül, nem beszélve a mellplasztikáról, akkor azt gondolom, nem nagy összeg ez, azért cserébe, hogy bármikor, bárhol fizethetek akkor is, ha se pénztárca, se bankkártya nincs nálam – magyarázta a színésznő, aki azért is vállalkozott a műtétre, mert korábban több kellemetlenség is érte, egyszer például kirabolták és mindenét elvették– Három hónapja Los Angelesben elvitték a táskám, amiben a telefonom, az irataim, a pénztárcám volt. Azt gondolná az ember, ma már bármikor letiltható a bankkártyánk, ám a telefon nélkül ez sem egyszerű. Két hete már Budapesten lopták el a telefonom, akkor is kétségbeestem. Ezek mind-mind hozzájárultak a döntésemhez.

Vanda a beavatkozás minden pillanatát rögzítette

Vanda elárulta, külföldi barátai közül többen viselnek már csipet. Igaz, ő idegenkedik a „mű dolgoktól”, tetoválás, műszempilla vagy plasztikai beavatkozás szóba sem jöhet nála, erre a praktikus beavatkozásra könnyedén rábólintott, hiszen az eszköz mindössze 25 x 0,4 milliméter.

A legfontosabb – és legérdekesebb hírek itt! Kattints és szólj hozzá, osztd meg a legérdekesebb – és legizgalmasabb tartalmakat!

– Csak egy apró vágás látszik, a prakikum fontosabb, hiszen rengeteget utazom – tette hozzá Schumacher Vanda, aki elképzelhetőnek tartja a további beavatkozásokat is. – Van olyan barátnőm, aki már hat csipet hordoz magában. Van, amelyik ajtókat vagy a kocsit nyitja, van, amelyik az okosotthont vezérli. Szerintem ez biztonságosabb megoldás, mint a hurcolni a tárgyakat, amelyeket elhagyhatunk, megrongálódhatnak. Sokan kérdezik, nem félek-e, hogy csak úgy levonják a pénzem, de én biztonságosnak látom, hiszen PIN-kód védi az utalást.

Itthon is elterjed majd

A lapunknak nyilatkozó jövőkutató szerint nem kell sokat várnunk ahhoz, hogy a bőrünk alá ültetett csippel való fizetés itthon is elterjedjen.

– Ez az irány, hogy a gépekkel javítsunk magunkon. A kísérletek fejlődnek, hiszem, hogy néhány év múlva az agyba ültethető csippekkel végtagot mozgathatunk, beszélhetünk, láthatunk. Ez a fajta „transzhumanizmus” gyorsan fejlődik. Gondoljunk bele, nem is olyan régen még elképzelhetetlen volt, hogy készülékek jegyezzék meg helyettünk a telefonszámokat – mondta Keleti Arthur.

Te beültetnél chipet a testedbe?

Szólj hozzá! Mondd el a véleményedet, mert nekünk fontos a véleményed, mert a Hirmagazin.eu Online Média olvasója vagy, és mi megbecsüljük olvasóinkat!

A vélemény szabadon kijelenthető, így nincs jó – vagy rossz vélemény, minden vélemény a maga nemében ÉRTÉK!

Osztd meg a cikket, ha tetszett, hogy mások is elmondhassák a véleményüket! Hirmagazin.eu

blikk

Hirmagazin.eu

Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a sajtoiroda@hirmagazin.eu e-mail címen.
Exit mobile version