Hosszú biztonsági procedúrán kell még átesnie Gyárfás Tamásnak a börtönben, míg elkezdheti letölteni a Fenyő-gyilkosság ítéletében kiszabott büntetését.
Az elítéltnek már nincs sok ideje hátra, hamarosan kézhez kaphatja börtönbehívóját, amiből kiderül, mikor és melyik büntetés-végrehajtási intézetbe kell bevonulnia. Amint belép a börtön ajtaján, elkezdődik a befogadási eljárás, aminek csak a végeztével kezdheti letölteni a több mint hétéves büntetését.
Hamarosan megkapja börtönbehívóját Gyárfás Tamás, és tudatják vele, mikor és melyik büntetés-végrehajtási intézetbe kell bevonulnia – hívta fel a figyelmet a Bors. Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, a Fenyő-gyilkosságban kihirdetett másodfokú ítélet szerint Gyárfás Tamás volt az emberölés felbujtója, csakúgy, mint Portik Tamás. Gyárfás és Portik esetében a bíróság helyben hagyta az elsőfokú ítéletet, így előbbi hétéves börtön-, utóbbi életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott jogerősen.

A bíróság bizonyítottnak látta, hogy a Magyar Úszó Szövetség volt elnökének megrendelésére, Portik Tamás közvetítésével, Jozef Rohac végzett Fenyő János médiavállalkozóval. A merényletre 1998. február 11-én, a budai Margit utcában került sor, ahol Rohac 20-25 lövést leadva géppisztolyából szitává lőtte Fenyő Mercedesét és ezzel a benne ülő médiacézár halálát okozta.
A Bors cikkében részletesen kifejtette, hogy is fog kinézni Gyárfás Tamás első napja a börtönben. Azzal ahogy csenget a börtönkapun és beengedik, elindul a befogadási eljárás. Átnézik a csomagjait, amit nem vihet magával a zárkába, azt letétbe helyezik.
Ezután ujjlenyomatot vesznek tőle, lefényképezik, majd a börtön szakápolója faggatja ki esetleges betegségeiről.
Ha sérülése van, azt részletesen dokumentálják, majd a személyes körülményeiről kérdezik. Útja innen a raktárba vezet, ahol megkapja a rabruhát és az ágyneműjét. A börtönorvos az érkezéstől számított 72 órán belül vizsgálja meg Gyárfást. Felméri az általános egészségügyi állapotát és számba veszi, hogy tud-e dolgozni.
A hírportál felhívta a figyelmet arra is, Gyárfás Tamás ugyan börtönben tölti a büntetését, de még mielőtt a zárkába érne, döntenek arról, hogy általános vagy enyhe rezsimbe sorolható-e.
„Minél enyhébbe kerül, annál szabadabb az élete az börtönben. A besorolást időről időre felülvizsgálja az intézet vezetése. Ha átesett az imént felsorolt procedúrákon, elvezetik a körletbe, ami általában többszemélyes, és emeletes ágyakkal berendezett. És ezzel megkezdődik számára büntetésének letöltése” – fejtették ki.
Kapcsolódó:
Gyárfás Tamás Tasnádi Pétertől kért tanácsot
A Nap TV egykori tulajdonosa meg volt győződve arról, hogy felmentik – többek közt erről beszélt Gyárfás Tamás a Friderikusz podcastban. Most azonban Tasnádi Pétertől kért tanácsot, hogy milyen a börtönélet.
– Nem csináltam semmit, hittem az igazságszolgáltatásban – mondta a jogerősen elítélt Gyárfás Tamás, aki saját bevallása szerint
meg volt győződve arról, hogy felmentik.
A Nap TV egykori tulajdonosa a Friderikusz Sándornak adott interjújában beszélt az évekig húzódó büntetőügyéről, valamint az ítéletről. Mint ismert, a Fenyő-gyilkosságban kihirdetett másodfokú ítélet szerint Gyárfás Tamás volt az emberölés felbujtója, csakúgy, mint Portik Tamás. Gyárfás és Portik esetében a bíróság helyben hagyta az elsőfokú ítéletet, így előbbi hétéves börtön-, utóbbi életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott jogerősen.
A Friderikusz podcastban Gyárfás elmondta többek közt, hogy ő megvetette Fenyő János azért, ahogy pénz nélkül, fondorlatos módon, igaztalanul meg akarta szerezni a Nap TV-t, de utána azért megbékéltek.
– Én békepárti vagyok, nem lehet a sérelmeket görgetni és bosszút állni. Ez teljesen abszurd
– állította Gyárfás.

A maratoni hosszúságú beszélgetésben Gyárfás arra is kitért: a tárgyalás előtt úgy érezte, hogy ügyvédje írhatna egy nagyon komoly perbeszédet, de ő inkább rögtönzött, ami Gyárfás szerint hatástalan volt, és „a szemekből nem tükröződött semmi”. Jelezte, ha sikerül perújítást kieszközölni, Bárándy Pétert is felkéri a képviseletére.
Arra a kérdésre, vajon tudja-e már, melyik börtönbe kell bevonulnia, Gyárfás azt mondta, még nem tudja, hova küldik,
de megkereste a 12 éves börtöntapasztalattal rendelkező Tasnádi Pétert, hogy adjon tanácsot.
Mint megtudta, a legnagyobb veszély a vécé fertőzöttsége. És Tasnádi arra is figyelmeztette, hogy jobb, ha a cellájában marad majd, mert azt sosem tudni, hogy ha szembejön valaki, az mit követel tőle, s ha netán nem teljesíti a kérését, az mivel jár.
Cikkben a képek: Hatlaczki Balázs/Magyar Nemzet;