Home Sport Sporthirek Lewis Hamilton nyerte a Török Nagydíjat, hétszeres világbajnok, utolérte Michael Sumachert

motorsport
magyar gyerekek angolul beszélgetnek a világ legkülönlegesebb snack jeit kóstolgatva

Az időmérőt Lance Stroll nyerte, így Max Verstappen mellől, az első helyről rajtolhatott. A második sorból Sergio Pérez és Alexander Armstrong indult, Lewis Hamilton a hatodik pozícióból vágott neki az 58 körös versenyek. Törökországban 2011 után rendeztek megint Forma-1-es futamot.

Lewis Hamilton hétszeres világbajnok lett. / Fotó: EPA/Tolga Bozoglu.

Esőben vágott neki a mezőny a versenynek, amelyen az is eldőlhetett, hogy Hamiltont már most világbajnokként inthetik le. A Racing Pointok kezdték jól a versenyt. A vb-re még esélyes, Valtteri Bottas csak a 17. helyen állt a 2. körben, a két Renault összeért, amiből a finn jött ki rosszabbul. A 10. kör környékén jöttek gumicserére a pilóták zöme, de Stroll ekkor még az első volt. A 14. körben Stroll, Pérez, Verstappen volt a sorrend, Hamilton az 5., Bottas a 12. helyen állt.

18. körben jött az első dráma. Perez és Verstappen harcolt a 2. pozícióért, a Red Bullos megcsúszott, pörgött párat a vizes aszfalton, majd ki kellett jönnie kerékcserére. A 28. körben még mindig Stroll állt az élen, mögötte Perez és Albon harcolt a második helyért. Után Vettel, Hamilton, Ricciardo volt a sorrend. Bottasnek nem ez volt élete versenye, olyannyira, hogy a 46. körben Hamilton lekörözte, csak a 17-18. helyen állt a Mercedes másik versenyzője.

Ezzel gyakorlatilag el is dőlt, hogy a brit pilóta 2008, 2014, 2015, 2017, 2018 és 2019 után, hetedszer lett világbajnok, hiszen Bottas esélye annyi volt a vb-pontversenyben, hogy a végére minimum a hatodik helyen érjen célba. 94 futamgyőzelme világrekord (Schumachernek 91 jött össze), most már az is, hogy hétszer lett világbajnok.

Hamilton a 40. körben állt az élre, ezzel minden vitás kérdést eldöntött. Stroll az élről ment ki gumut cserélni, de túlságosan lelassult, csak a nyolcadik helyre tudott visszajönni, de gyorsulni már nem sikerült. Az utolsó tíz körre a Hamilton, Perez, Leclerc sorrenddel vágott neki a mezőny.

Az utolsó néhány körre nagy esőt ígért az időjárásjósok, de végül abból nem lett semmi. Lewis Hamilton nagy előnnyel, közel félperces előnnyel előnnyel nyerte a nyolcadik Török Nagydíjat. Ez volt a 94. futamgyőzelme és egyben a hetedik világbajnoki címe is.

A második helyért az utolsó kanyarokban hihetetlen nagy csata volt. Leclerc hibázott, Vettel előzött be, de a gumiknak már nem volt tapadása, így Perez visszajött a második helyre, és éppen csak de végül második lett. Charles Leclerc pedig az utolsó fél körben szúrta el a dobogót.

Hamilton beállította Schumacher rekordját, még három verseny van hátra az idényből, a dobogóért még nagy csata lesz. A mezőny most Bahrainbe megy ott két futam lesz november 29-én és december 6-án. A zárás december 13-án lesz Abu Dzabiban. Hamilton tehát világbajnok. A második helyért a most szörnyű versenyt futó Bottas és Max Verstappen harcol majd.