Hirmagazin
Image default
KülföldSporthirek

Horvátországban a rendőrök simán lelőttek két szurkolót..

A Hajduk Split labdarúgócsapatának több száz szurkolója került összetűzésbe a rendőrséggel szombaton Zágráb közelében.

A bajnokság utolsó fordulójában a spliti együttes 3-1-es vereséget szenvedett az aranyérmes Dinamo Zagrebtől.

A hazafelé úton a szurkolók egy jelentős csoportja autóival blokkolta az A1-es utópályát a fővárostól mintegy harminc kilométerre az egyik pihenőhelynél.

A rendőrség lőfegyvert is használva szüntette meg az elzárást.

Hivatalos forrás szerint tucatnyi rendőr szenvedett sérülést, egyes források arról számoltak be, hogy két szurkolót lőtt sebbel láttak el.

Óriási balhét csináltak a Hajduk Split-szurkolók. FORRÁS: TORCIDA

Az érintett pályaszakaszt még vasárnap reggel sem lehetett használni.

A Hajduk Spilt szurkolók rendszeresen benne vannak a balhékban. 2018 áprilisában a csapat magyar válogatott csatárát Futács Márkót támadták meg. Futács az első spliti idényében a horvát élvonal gólkirálya lett 18 találattal, a következő szezon jelentős részét viszont súlyos sérülése miatt kihagyta.

Áprilisban aztán a Dinamo Zagreb ellen 2-1-re elveszített rangadó másnapján a magyar válogatott játékost és több csapattársát saját csapatának szurkolói megtámadták az utcán, Futács ezt követően jelezte távozási szándékát.

origo

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Moszkva szerint nem valószínű fegyverszünet húsvétig..

Géza

Észak-macedóniai diszkótűz: Javul az észak-macedóniai diszkótűzben megsérült és Magyarországra szállított sérültek állapota, közülük hárman várhatóan a héten hazatérhetnek – közölte az Észak-Pesti Centrumkórház.

Géza

Molnár Attila szenzációs előzése, magyar világbajnoki bronzérem váltóban! Gratulálunk a kimagasló sportteljesítményhez! – képek, videó

Ádám Petra