Home Főhírek Gazdaság Hogyan tegyük érkékesebbé az elavult lakásunkat?

Hogyan tegyük érkékesebbé az elavult lakásunkat?

Hogyan tegyük érkékesebbé az elavult lakásunkat?

A Magyarországi ingatlanok mintegy kétharmada energetikai szempontból elavultnak számít. A lakáspiacon a felújított lakások a keresettek, mert sokan nem szívesen bajlódnak a felújítással.

Hőszigetelés és vízszigetelés felújítás

A hőszigetelés az egyik gyakori hiányosság és esetenként a vízszigetelés is felújításra szorul. Az építőipari vállalkozások kapacitáshiánnyal küzdenek, kevés a mozgósítható dolgozó. A kivitelezői díjak magas szintje sem növeli a megrendelők lakás vagy házfelújítási kedvét. Az energetikai szempontból való besorolás alapján lassan, de növekszik a legkorszerűbb ingatlanok száma.

A szakemberhiány miatt megváltozott az a nézőpont, amivel az emberek szívesen vásároltak felújítandó lakást, mert azt saját ízlésüknek megfelelően alakíthatták át. Manapság szívesebben vásárolnak felújított lakást, mert a felújítás drága és kevés jó mesterember miatt nehézkes emiatt sok stresszel jár. Inkább kompromisszumokat kötnek a lakás vásárlók és elfogadnak néhány dolgot kicsit másmilyennek, mint amit ők választottak volna.

Megéri felújítani a lakást eladás előtt

Sokáig úgy látták az ingatlanpiaci szakértők, hogy a lakás felújítása eladás előtt felesleges, mert nem teszi könnyebbé az eladást, hiszen az új tulajdonos úgyis kisebb, nagyobb átalakításokat fog majd végezni. Mára ez a nézőpont már nem állja meg a helyét. A fővárosban ma már vannak olyan városrészek ahol az új építésű és a használt, de remekül felújított lakások árai között nincsen semmilyen különbség.

A tapasztalatok szerint a felújítandó lakások, ingatlanok ára akár 15-20 százalékkal alacsonyabb az új építésű vagy felújított lakásokéhoz képest. Eladói szempontból ez alapján nyilvánvaló, hogy érdemes felújítani, a vevő szemével pedig hogy gazdaságos megvenni egy felújításra szoruló lakást és beletenni a sok energiát és időt a felújításba.

Melyek az értéknövelő felújítások?

Jó, ha alaposan átgondoljuk és számvetést végzünk mi az, amit fel kell újítanunk: padló, nyílászárók, komplett fürdőszoba, konyhabútor, ezek mind magas költséggel járnak.

Mi az, amit érdemes felújítanunk, ami biztosan értéknövelő hatással bír? Melyek azok a munkálatok, amelyeknek elvégzése biztosan magasabb árat eredményez a lakásunk, ingatlanunk értékesítése esetén? A felújítási munkálatokat rendszerszintű szakaszokban érdemes megtervezni és kivitelezni. Ha a villany-, vízvezeték vagy a fűtési rendszer felújítása elkerülhetetlen, ezeket végeztessük el elsőként. A lakásvásárlásnál az energiahatékonysági besorolást se hagyjuk figyelmen kívül. A homlokzati és tetőtéri szigetelés valamint a nyílászárók cseréje lehet a következő lépés, ha indokolt sort keríteni rájuk. Hő és vízszigetelési feladatokban tanácsadás és megbízható kivitelezés ügyében a Reorgbau Kft munkatársait ajánljuk.

Használjunk világos színeket!

A belső terek színeinek megválasztásakor érdemes olyan árnyalatokat használni, amelyek nagyobbnak mutatják a teret. A burkolóanyagok megválasztásakor ugyanez a szempont érvényes és a kiváló minőséget is tartsuk szem előtt. Ha abban a tudatban végezzük a lakásfelújítást, hogy úgyis eladjuk, akkor csak olyan építőanyagokat használjunk, amelyeket mi magunk a saját otthonunkban is örömmel látnánk. A felújítás értéknövelő hatását nehéz megjósolni, de mindenképpen sokkal nagyobb esélyünk lesz az eladásra egy felújított ingatlannal, mint felújítás nélkül.

reorgbau.com,

Hirmagazin.eu

Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a sajtoiroda@hirmagazin.eu e-mail címen.
Exit mobile version