Magyarország-Costa Rica – Győzelemmel zárta az évet a válogatott

Nagy Ádám, Németh Krisztián, Stieber Zoltán, Kádár Tamás, Szabó János, Dibusz Dénes, Böde Dániel és Márkvárt Dávid (b-j), a magyar labdarúgó-válogatott tagjai a Himnuszt éneklik, miután barátságos mérkőzésen legyőzték Costa Rica csapatát a budapesti Groupama Arénában 2017. november 14-én. Magyarország-Costa Rica 1-0. MTI Fotó: Czagány Balázs

A magyar válogatott története egyik leggyengébb évének zárómérkőzésén igencsak foghíjas lelátók várták a csapatokat. A találkozó első részében az okozta a legnagyobb izgalmat, hogy két videotonos játékos, Varga és Vinicius összerúgott, emiatt pár perccel később utóbbit le kellett cserélni, ráadásul másik klubtársa, Pátkai helyett is a kispadról érkezett új ember sérülés miatt.

A huszadik perctől kissé élénkebb lett a tempó, mindkét csapatnak voltak ígéretes akciói, előbb inkább a vendégek veszélyeztettek, aztán a magyarok, majd a 36. percben Nikolics szemfüles góllal vezetéshez jutatta a hazai csapatot. Ez érezhetően feloldotta a görcsösséget a játékosokban, mert onnantól felszabadultabban, bátrabban és nagyobb elánnal futballoztak a szünetig. Különösen Ugrai volt elemében, aki a jobb oldalon többször látványos cselekkel verte át a védőket.

A folytatásban is inkább a magyarok kezdeményeztek, teljesen más mentalitással játszottak, mint a luxemburgi fiaskó alkalmával. A magyar csapatnak voltak szép támadásai, nagy helyzetei, Ugrai ziccert is rontott, igaz, úgy tűnt, a vendég védő a lövés pillanatában kicsit megtaszította őt.

Az utolsó húsz percben Szélesi Zoltán együttese egyértelműen a vezetés megőrzését tartotta szem előtt, s bár Dibusznak kétszer nagyot kellett védenie, a magyar válogatott megérdemelten nyert, és zárta győzelemmel az évet.

Forrás: MTI

ElőzőNemcsak hajat vágott, hanem kábítószert is árult vendégeinek az esztergomi nő