Home Sport Sporthirek Ezúttal nem jött össze a bravúr, a Fradi sajnos kikapott Belgrádban –...

Ezúttal nem jött össze a bravúr, a Fradi sajnos kikapott Belgrádban – Crvena Zvezda-Ferencváros 4-1 (2-0)

zvezda fradi mti epa

Elszenvedte első vereségét az Európa Liga csoportkörében a magyar bajnok Ferencváros, miután Belgrádban kikapott az eddig nyeretlen Crvena Zvezda otthonában.

A korábbi EL-meccsekhez képest ezúttal gyengébben játszott a Fradi, de vereségéhez az is kellett, hogy a szerb bajnok nagyon jó arányban használta ki a lehetőségeit. Egy hét múlva Budapesten máris vissza lehet majd vágni a mai vereségért.

Két nagyszerű győzelem után, a csoport első helyén állva utazott Belgrádba a Ferencváros, hogy az eddig nulla pontos Crvena Zvezda ellen pályára lépjen az Európa Liga csoportkörének harmadik játéknapján. A szerb bajnok az első kalapból került ebbe az EL-csoportba, amelynek fényében még inkább meglepő a két zakó az első két fordulóban, de azért leírni semmiképpen nem lehet a piros-fehéreket, mert csak nagyon kevésen múlt, hogy nem BL-főtáblán vannak most, ugyanis a Maccabi Haifa elleni párharcban már a playoff körben maradtak alul.

A Ferencváros a Kecskemét elleni vereséggel hangolt a mai mérkőzésre, amely után Sztanyiszlav Csercseszov joggal mondta, hogy ennél Belgrádban több kell majd. Milos Milojevic a hazaiak vezetőedzője a Borjan – Gobeljic, Erakovic, Dragovic, Rodic – Mitrovic, Sanogo, Kanga, Ivanic – Kátai, Pesic felállásban küldte pályára csapatát, Csercseszov pedig a Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Botka – Laidouni, Besic – Traoré, Zachariassen, Tokmac – Boli kezdőnek szavazott bizalmat, a Fradi tehát Belgrádban is a megszokott felállásában kezdett.

Némi meglepetésre nem várta telt ház a csapatokat a félelmetes hírű Zvezda-stadionban, ahol szerencsére nem kezdett megilletődötten a magyar bajnok. A 11. percben Besic lőtt jól, igaz, a labda kissé elkerülte a kaput. A 25. percben egy beadást követően Wingo kezéhez ért a labda, majd az alapvonalon túlra gurult, ami után szöglet következhetett volna, ám a játékvezető visszanézte az esetet és büntetőt ítélt. Kétségtelen, hogy kezezés volt, de az is vitathatatlan, hogy nem volt szándékos, így mindenképpen véleményes volt ez a büntető. A megítélt tizenegyest Kanga a léc alá lőtte (1-0). A csoportkörben most először került hátrányba a Fradi, és ez a hátrány sajnos alig tíz perc elteltével megduplázódott. Pesic bal oldali beadása után Mitrovic elé került a labda a Fradi tizenhatosán belül, a szerb csatár mintaszerűen fordult le Botkáról és közelről elemi erővel bombázott a léc alá. Dibusz nem védhetett (2-0). Nagy kár volt ezért a második gólért, mert semmiképpen nem volt benne a mérkőzés képében a Zvezda kétgólos vezetése.

A Fradi-tábor Belgrádban is kitett magáért. Fotó: a Ferencvárosi Torna Club hivatalos Facebook-oldala

A félidőben nem cserélt Csercseszov mester, és az első helyzet a Fradi előtt adódott, ám sajnos Zachariassen nem passzolt, így odalett a lehetőség. A másik oldalon viszont gól született az első helyzetből, eldöntve a mérkőzést. A 49. percben Gobeljic viharzott el a jobb oldalon, középre játszott a jó ütemben érkező Kátai elé, aki senkitől sem zavartatva, tizenhét méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0). Ezért a gólért bizony kárhoztatható volt a Fradi-védelem, hiszen Kátai teljesen szabadon vehette át és lőhette kapura a labdát a Fradi tizenhatosának előterében.

Az 56. percben életjelet mutatott a Fradi is, Tokmac lőtt laposan, éles szögből, Borjan bravúrral tenyerelte ki a labdát. Cserélt is a magyar bajnok, Besic helyett Vécsei, Boli helyett pedig Ryan Mmaee folytatta a játékot, majd sajnos megint megismétlődött az, ami a félidő elején, a kimaradt Fradi-helyzetet Zvezda-gól követett. Kanga elé került a labda az oldalvonal közelében, egyet tolt rajta, majd jobbal, külsővel pokoli nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (4-0). Dibusz hiába nyújtózkodott, nem érhette el a pompásan eltalált labdát.

Dragovic és Tokmac párharca. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 62. percben lezajlottak az első hazai cserék is: Sanogo és Mitrovic jött le, Srnic és Pankov állt be a helyükre. A Fradinál is újból változtatott Csercseszov, Tokmac helyett Marquinhos, Laidouni helyett pedig Gojak kapott lehetőséget. A cserék új lendülete is eredményezte, hogy a 71. percben szépített a Fradi. Wingo futott el a jobb szélen, élesen belőtt labdáját Zachariassen kapásból továbbította Borjan kapujába (4-1). Nem maradt tehát gól nélkül a harmadik csoportmeccsén sem a magyar bajnok, ami némi szépségtapaszt jelentett az eredményre.

A legfrissebb hírek itt!

A 77. percben Botka helyére érkezett Pászka, ezzel használta ki a Fradi az utolsó cseréjét is. A mieink kezdeményeztek, próbálkoztak ugyan, de érdemi lehetőséget egészen a 89. percig nem sikerült kidolgozni, ekkor Ryan Mmaee lőtt hatalmas felső kapufát. A játékvezető négyperces hosszabbítást jelzett, ami békésen csordogált végig.

A mérkőzés összegzéseként elmondhatjuk, hogy a Crvena Zvezda megérdemelten nyerte meg ezt a párharcot, mert jobban játszott, mint a támadásokban ma visszafogottan teljesítő magyar bajnok, ám a háromgólos különbség túlzónak mondható. Egy hét múlva Budapesten, a Fradi oroszlánbarlangjában máris meglesz majd a lehetőség a visszavágásra.

Vezető kép: MTI/EPA/Andrej Cukic

Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a sajtoiroda@hirmagazin.eu e-mail címen.