Home Tudástár Technika, kommunikáció Ennek örülni fogsz: így változnak a mobilos előfizetések

Ennek örülni fogsz: így változnak a mobilos előfizetések

Mobilszolgáltatókat érintő változások léptek hatályba október 24-től. Az új rendszernek sokan örülni fognak, hiszen számos előnye van. Mutatjuk, mi változott.

A 2003-as elektronikus hírközlé­si törvény módosítása értelmében 2017. október 24-től több változást vezetnek be a szolgáltatók.

•  Huszonnégy hónap helyett már csak tizenkét hónapos határozott idejű szerződéseket írattathatnak alá velünk a szolgáltatók, de csak miután felajánlották a határozat­lan idejű szerződést, és mi azt elutasítottuk.

• Ha kedvezményesen szeretnénk készüléket venni, akkor kérhet­jük a huszonnégy hónapos hűségidőt, hiszen így még olcsóbban kapjuk meg a te­lefont, tabletet, laptopot.

• Ha kérjük, ingyen függetleníteni­ük kell a telefonunkat a szolgál­tatóknak, ha lejárt a hűségidőnk.

•  A határozatlan idejű szerződések havi díja nem lehet magasabb a hűségidő alatt fizetett, készülékvá­sárlást nem tartalmazó havi díjnál.

• A határozatlan idejű szerződést bármikor, következmények nélkül felbonthatjuk.

Telekom

Az ingyenes hálózat­függetlenítésre olyan megoldást dolgoztak ki, amely a nap 24 órá­jában elérhető, és nem kell hozzá sorban áll­ni sem!

A Domino-kártyá­soknak és a lakossági szerződéssel rendel­kezőknek a 1414-es telefonszámot kell fel­hívniuk, és megadniuk a készülék IMEI-szá­mát. Ezután nincs más dolgunk, mint megad­ni egy telefonszámot, ahova a típustól függő feloldókódot, és a fel­oldás menetéről szóló tájékoztató linket sms-ben küldi a Tele­kom.

Akinek üz­leti előfizeté­se van, az az 1400-as és 1435-ös számon tudja függetleníteni a telefonját.

A Telekom a mo­bilkészülékei döntő többségét már most is SIM-lock nélkül ér­tékesíti, és ez a jövő­ben sem fog változni – így nem is kell a füg­getlenítéssel bajlódni. Aki korábban vett ná­luk telefont, az a vásár­láskor kapott számlán lévő cikkszám alap­ján meg tudja néz­ni, hogy az ő készüléke független-e. Ha a cikkszám­ban SL betűk szerepelnek, akkor nem független a tele­fon! Minden más eset­ben nincs szükség a függetlenítési folya­matra.

Ezenkívül a Telekom október 20-tól bevezet­te az új otthoni termék­portfólióját is, melynek köszönhetően a veze­tékes szolgáltatások mellé már választható mobilkészülék is.

Telenor

Új szerződések esetén az összes lakossági díjcso­magnál eltörölték a hűségidőt. 24 hónapos hűséget pedig csak készü­lékvásárláskor vár­nak el. Ezenkívül ingyenessé vált a készülékfüggetle­nítés. Erre szemé­lyesen a Telenor üzleteiben van le­hetőség.

A munkatársak pár perc alatt ellenőrzik a készüléket és a szerződést. Ha mindent rend­ben találnak, még ott a helyszínen el­végzik a kódolást.

Vodafone

Megelőzte versenytársait. Náluk a 2 éves, kizárólag SIM-kártyát tartalmazó tarifák már szeptember 18-a óta változatlan áron, de már csak egyéves hűségidővel vásárolhatók meg. Aki előfizetői szerződéssel vásárolt telefont, az díjmentesen feloldathatja a hálózati zárat, minden más esetben viszont fizetni kell érte. A függetlenítést a cég honlapja szerint azokban az üzletekben tudjuk személyesen kezdeményezni, ahol készüléket is szervizelnek.

További pozitív változások

• A meglévő hűségidők nem kerülnek eltörlésre.

magyar gyerekek angolul beszélgetnek a világ legkülönlegesebb snack jeit kóstolgatva

• A változás a készülékvásárlást tartalmazó szerződéseket nem érinti egyik szolgáltatónál sem.

• A szabályozás része az is, hogy a határozott idejű szerződés (hűségidő) lejártát megelőző 90 napon belül az ügyfeleket legalább három alkalommal értesíteniük kell a szolgáltatóknak, hogy mikor jár le a szerződésük, és azután mennyi lesz a havi részletük.

• Az új törvény hang- és adatalapú lakossági tarifákra egyaránt vonatkozik.

Forrás: Ripost

Exit mobile version