Gyomorforgató részletek az intézetis lányok futtatásának ügyében..
Egy javítóintézet igazgatóját és beosztottjaként dolgozó élettársát gyanúsítják azzal, hogy két, korábban gyermekotthonban felnőtt, nehéz sorsú lányt először pártfogoltak, majd prostituáltként futtattak.
A lányok papíron a javítóintézetben vállaltak munkát, valójában a testükkel kellett pénzt keresniük. Úgy tudni, hogy az igazgató futtatta a lányokat, de maga is rendszeresen kényszerítette őket, hogy vele létesítsenek szexuális vizsont..
Az 57 éves férfi irányítása mellett a társa, egy 32 éves nő egyezkedett az online felületeken kínált szexhirdetésekre jelentkezőkel, és ő kezelte az áldozatok szolgáltatásaiért kapott pénzt is.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat jelzése alapján a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai elfogták a párost. Emberkereskedelem és kényszermunka bűntette, valamint közfeladati helyzettel visszaélés bűntette a megalapozott gyanú az azóta letartóztatott párral szemben.
A blikk.hu pikáns részleteket adott közre az ügyről. Eszerint a fiatal, hányatott sorsú lányokat, kettőről van szó, akár 60-70 ezer forintért is kiközvetítették. Külföldi kuncsaftok esetén pedig euróban még magasabb összegeket. A találkozókat bérelt lakásokba, hotelekbe, sőt, még az igazgató nővérének lakására is szervezték.
A kizsákmányolt lányok jelenleg a 20-as éveikben járnak, és azt is vizsgálják, mióta tartott a futtatás, illetve vannak-e további sértettek.
A lap saját forrásaira hivatkozva azt is írja, hogy
az igazgató mindkét lánnyal létesített szexuális kapcsolatot.
A rendőrség, a nyomozás során 120 millió forint értékben euróban, amerikai dollárban, svájci frankban és forintban lévő készpénzüket, valamint járműveiket lefoglalták, bankszámláikat zárolták, ingatlanjaikat zár alá vették.
Az ügy szomorú érdekessége, hogy Dunakeszi városa tavaly tavasszal kitüntette a férfit, aki a helyi gimnáziumban rendszeresen tartott drogprevenciós előadásokat.
Dunakeszi közleménye az ügyről
Sajtóhírekből értesültünk, hogy őrizetbe vették a Budapesti Javítóintézet igazgatóját, aki az elmúlt 20 évben tartott drogprevenciós előadásokat a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnáziumban és több általános iskolában. Az igazgató szakmai körökben elismert szakemberként került Dunakeszire, munkájára sosem érkezett panasz. Felkerestük Nyiri Istvánt, a Radnóti igazgatóját, aki megerősítette a tapasztalatainkat: „Juhász Péter Pál bármikor a gyerekek rendelkezésére állt. Sem kollégáktól, sem diákoktól, sem szülőktől nem érkezett panasz a tevékenységére vonatkozóan.”
Az önkormányzat kiemelten fontosnak tartja a fiatalok védelmét és a prevenciós munka színvonalát, ezért figyelemmel kíséri a hatósági eljárás alakulását. A város vezetése megerősíti, hogy az oktatási intézményekben továbbra is csak olyan szakemberek vehetnek részt a nevelő-oktató munkában, akiknek tevékenysége minden tekintetben megfelel a jogszabályi és etikai követelményeknek. Amennyiben a felmerülő vádak igaznak bizonyulnak, az Önkormányzat a szükséges lépéseket megteszi.